COLOBOT

colobot
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

9.67/10 (6 głosów)


Zaloguj się aby ocenić grę
O grze Colobot

Colobot to produkcja edukacyjna, której celem jest wykształcenie u gracza nawyków ułatwiających naukę takich języków programistycznych jak Java i C++.


Gracz przyjmuje w niej rolę astronauty, a jego misją staje się odszukanie nowego miejsca dla ludzkości. W tym celu odwiedza różne planety (m.in. Wulkanię, Orgenię czy Centurię) i wykonuje kolejne zadania (łącznie jest ich 32). W trakcie badań gromadzi materiały, walczy z obcymi istotami oraz stawia budowle. Ogromnym wsparciem dla bohatera są specjalistyczne roboty. Gracz ma możliwość przejmowania nad nimi ręcznej kontroli lub programowania ich do wykonywania konkretnych zadań. Może to być np. wydobywanie oraz transportowanie zasobów do bazy.


W tym celu użytkownik posługuje się językiem CBOT, powstałym specjalnie z myślą o grze. Stanowi on świetne wprowadzenie do zrozumienia zasad programowania za pomocą C++ i Java (np. instrukcji warunkowych if oraz else).


W Colobot, poza trybem fabularnym, dostępne są również swobodna rozgrywka, wyzwania i kreator poziomów.


Ostatnia modyfikacja: 2 czerwiec 2021Podoba wam się serwis? Możesz nas wesperzeć! Dzięki waszemu wsparciu możemy rozwijać serwis.
Dziękujemy.
Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry COLOBOT.

Napisz komentarz


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.

Gry, które mogą ci się spodobać