CENTURION - DEFENDER OF ROME. PODBÓJ ŚWIATA.

odwiedzin: 16276    pobrano: 6349Rok: 1991

Gatunek: strategiczna

Wydawca: Electronic Arts

Producent: Bits of Magic

Platforma: Amiga | PC | Genesis

Ocena:   

Udostępnij:   

Download


Centurion - Defender of Rome, gra strategiczna wydana w roku 1990 dla PC, w 1991 roku dla Amigi. Wydawcą gry jest bardzo dobrze znana wytówrnia Electronic Arts.
Jest rok 400 po założeniu Rzymu. Młody rzymski centurion wraz ze swoim legionem rozłożył obóz nad brzegami Tybru. Oczekuje na rozkazy... Tak właśnie rozpczyna się Twoja przygoda z grą Centurion - Defender of Rome. Gra, jak wspomnieliśmy, powstała w początkach lat 90-tych. Jest to jedna w pierwszych gier strategicznych w których walka przedstawiona jest jako pole bitwy wraz z animacją walczących legionów. System walki, co prawda, jest ograniczony do wyboru taktyki oraz formacji przed samą walką - jednak system ten sparwdza się doskonale. Oczywiście celem gry jest ekspansja Twojego imperium. Do celu dotrzesz jedynie podejmując rozsądne decyzje.
Gra, mimo swoich lat, jest warta uwagi. Jest to pozycja obowiązkowa każdego szanującego się stratega. Centurion nie powala efektami dźwiękowymi jak i muzyką, jednak graficznie wygląda bardzo dobrze.

Uwagi:
Wersja dla komputerów Amiga wymaga oryginalnego romu (np. Kickstart 1.3).
 Jeżeli masz problem z uruchomieniem gry Centurion Defender Of Rome przeczytaj:
lub poszukaj/zapytaj na naszym forum.

Czasopisma w których znajdziesz informacje o CENTURION DEFENDER OF ROME

Top Secret

Numer 01 z 1992 roku. Artykuł na stronach 18-19.


Napisz komentarz

Podziel się swoimi wsponieniami, kodami lub uwagami związynymi z grą CENTURION - DEFENDER OF ROME. PODBÓJ ŚWIATA..Gry, które mogą ci się spodobać


Najwyżej ocenione gry

Gry online