CANNON FODDER. WOJNA NIGDY NIE BYŁA TAK ZABAWNA.

cannon fodder
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.55/10 (42 głosów)


Twoja ocena:O grze Cannon Fodder. Wojna nigdy nie była tak zabawna.

Cannon Fodder, gra zręcznościowa wydana przez Virgin Interactive w roku 1993. Gra powstała dla komputerów Amiga, Atari ST, PC oraz dla konsoli SEGA. W późniejszym czasie powstała konwersja gry dla urządzeń mobilnych.

W grze sterujemy grupką żołnierzy. Naszym celem jest (w zależności od misji) zniszzcenie wszystkich budynków, zabicie wszystkich wrogów itp. Na początku gry rekruci nie posiadają rangi. Z każdym etapem twoi żołnierze otrzymują promocję na wyższą rangę (o ile oczywiście uda Ci się przyżyć). W zależności od poziomu będziesz mógł skorzystać z granatów lub bazooki. Standardowym wyposażeniem żołnierzy jest karabin i nie jest limitowana ilość amunicji. W grze będziesz mógł zasiąść za kierownicą samochodu terenowego lub nawet helikoptera (na wybranych poziomach)! Żołnierze zawsze podążają za swoim dowódcą. Początkowe etapy są bardzo łatwe. Ale nie daj się zwieść. Późniejsze etapy są bardzo trudne. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość zapisu gry po każdym zaliczonym etapie.

Cannon Fodder to gra bardzo dynamiczna - w instrukcji obsługi, można znaleźć wzmiankę, aby ludzie cierpiący na epilepsję - nie grali w nią. Graficznie bardzo dopracowana. Dźwięk, no cóż - stoi na naprawdę dobrym poziomie - wystarczy oglądnąć intro. Jak na tamte czasy - mistrzostwo.Uwagi:
Wersja dla Amigi nie wymaga oryginalnego romu. Można grę uruchomić używając romu załączonego do emulatora (AROS). Aby uruchomić Cannon Fodder ustaw 1 Mb Chip RAM. Dla komfortu ustaw trzy stacje dyskietek.

Czasopisma w których można poczytać o grze Cannon Fodder

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

rfrrerf   wysłano 2018-04-07 18:47:49

Odpaliłem właśnie na starym 486. Działa :)
4 1 Odpowiedz

Pemo   wysłano 2016-03-20 06:37:52

najlepsza gra
5 1 Odpowiedz

Napisz komentarz