bombuzal
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.65/10 (22931 głosów)


Twoja ocena:O grze Bombuzal.

Bombuzal, gra logiczna (puzzle) wydana w 1988 roku przez Image Works. Pierwotnie gra ukazała się dla komputerów C64, Amiga i Atari ST, rok później wydano konwersję dla PC.

W grze wcielamy się w "sapera", którego zadaniem jest wyczyszczenie poziomu z rozmieszczonych na nim bomb. W grze znajdziesz trzy rodzaje bomb - każda z nich wybucha z różną mocą. Większe z nich, wchodzą w reakcję z kilkoma polami oraz mogą detonować inne bomby. Nie zawsze bomby umieszczono w odpowiednich miejscach. Aby ukończyć poziom sukcesem, czasami musisz również przenieść bombę w inne miejsce i dopiero tam zdetonować. Dla urozmaicenia rozgrywki, w poźniejszych poziomach, autorzy wprowadzilli dwie postaci (wrogów): Sinister i Dexter'a.

Bombuzal to gra przy której na pewno nie będziesz się nudził. Do pokonania jest 130 poziomy, niektóe z nich bardzo wymagające. W grze możemy ustawić widok (2D lub 3D) , liczbę graczy oraz możliwość kontynuowania gry w miejscu w któym skończyliśmy.Uwagi: Niestety, nie udało nam się znaleźć gry działającej pod kontrolą emulatora Amigi. Sprawdziliśmy kilka wersji (łącznie z cover diskiem do magazynu Amiga Power) i niestety wszystkie próby zakończone niepowodzeniem.