black lamp
Wydawca:
Producent:

Rok:
Gatunek:
Platforma:

10.00/10 (1 głos)


Twoja ocena:O grze Black Lamp

Black Lamp, gra zręcznościowa wydana w 1988 roku przez Firebird Software. Gra ukazała się dla komputerów Amiga, Atrai 8bit, Atari ST, C64 i ZX Spectrum.
Gra Black Lamp cechuje się fabułą, którą osadzono w czasach średniowiecznych, a konkretnie w magicznym królestwie Alegoria, gdzie grasują smoki. Główną postacią jest błazen, zakochany w księżniczce. Aby uzyskać zgodę jej ojca na małżeństwo, postanawia on zdobyć Czarną Lampę, która to stanowiła ochronę przeciwko potworom.
W grze wcielamy się w postać błazna którego celem jest dotarcie do miejsca, gdzie smok ma swoją kryjówkę, a następnie odebranie mu zaczarowanej Lampy. Świat gry podzielony jest na obszary: zamek, mury obronne, las, wioska oraz tajemnicze katakumby. Naszym celem jest odnalezienie dziewięć lamp, każdą w innym kolorze. Następnie musimy je zanieść do jednego z regałów, jakie znajdują się w labiryncie. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że można unieść tylko jedną naraz. Lampy są rozmieszczone losowo po całym świecie. Ostatnia sztuka, czyli Czarna Lampa, pilnowana jest przez smoka - można ją zdobyć tylko poprzez odnalezienie go i zabicie. Po zaniesieniu jej do szafki przechodzi się do następnego etapu, gdzie spośród 9 lamp aż dwie są czarne, czyli trzeba tym razem zabić aż 2 smoki. Każdy etap zawiera o jedną Czarną Lampę więcej. Świat gry to labirynt, podzielony na komnaty, a błaznowi przeszkadzają w osiągnięciu celu rozmaite potwory, rycerze oraz wiedźmy.


Uwagi: Wersja dla Amigi - wybierz F4 aby uruchomić grę Black Lamp.

BLACK   LAMP   ZRĘCZNOŚCIOWA   CZARNA   LAMPA   AKCJA   PLATFORMOWA  

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry BLACK LAMP.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz