BIRTHRIGHT: THE GORGON’S ALLIANCE

birthright the gorgons alliance
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.71/10 (27516 głosów)


Zaloguj się aby ocenić grę
O grze Birthright: The Gorgon’s Alliance

Gra, która z pewnością zadowoli fanów gier strategicznych, wymagających nietuzinkowego myślenia. Birthright: The Gorgon’s Alliance należy do kategorii strategicznych gier turowych i rozgrywa się w Krainie Anuire, na kontynencie Cerilia. Gracz wciela się w rolę jednego ze spadkobierców królewskiego tronu, którego celem jest przejęcie władzy nad światem. W grze można posługiwać się dwiema postaciami – władcą lub regentem, który jest osobą sprawującą władzę w imieniu monarchy.

Celem gry jest zdobycie władzy oraz wpływów w cieniu wśród innych regentów, którzy również mają niecne plany co do podboju Anuire. By osiągnąć zwycięstwo gracz może stosować różnorodne działania wojenne, posługiwać się dyplomacją, magią oraz manipulować posiadłościami, takimi jak gildie i świątynie. Można również ustanawiać nowe szlaki handlowe. Wszystkie działania odbywają się w trybie turowym na mapie świata, poza przygodami, które odbywają się w trybie rzeczywistym 3D.

Bardzo istotna jest przemyślana strategia gry, np. jeśli w trakcie rozgrywki gracz przed wyruszeniem w podróż nie zaopatrzy się w niezbędne zaklęcia uzupełniające, wówczas przegrywa podróż i zmuszony jest do ponownego rozpoczęcia tury. W grze występują też ciekawe elementy bitewne – np. gracz może pozwolić komputerowi rzucić kośćmi, aby określić wynik bitwy na podstawie atrybutów postaci lub sam może wejść na pole bitwy.

Aby wygrać grę należy zebrać określoną ilość punktów, w zależności od poziomu trudności. Może okazać się konieczne przejęcie kontroli nad terytoriami sojuszniczymi lub należącymi do tzw. Gorgony. W grze można wygrać na kilka sposobów w zależności od przyjętej strategii rozwoju postaci.


Uwagi: Jak uruchomić grę w Windows (32/64bit): - Skopiuj zawartość płyty CD do dowolnego folderu. - Otwórz plik BRSETUP.CFG i zmień literę napędu CD (w pliku sekcja [CD]). - Teraz możesz uruchomić grę WINBR.EXE.Ostatnia modyfikacja: 11 kwiecień 2022Podoba wam się serwis? Możesz nas wesperzeć! Dzięki waszemu wsparciu możemy rozwijać serwis.
Dziękujemy.Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry BIRTHRIGHT THE GORGONS ALLIANCE.

Napisz komentarz


Ze względu na dużą ilość spamu jaką ostatnio otrzymaliśmy - postanowiliśmy wprowadzić rejestrację. Teraz komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Gry, które mogą ci się spodobać