BENEFACTOR. UWOLNIĆ MERRY-MAN`ÓW.

benefactor
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.71/10 (27516 głosów)


Zaloguj się aby ocenić gręO grze Benefactor. Uwolnić Merry-Man'ów.

Benefactor, gra logiczno-platformowa wydana przez Psygnosis. Gra powstała w roku 1994 na komputery Amiga.

W grze sterujesz bohaterem o imieniu Ben E. Factor'em. Ben opóścił szergi armii aby ratować świat. Tym razem musi uratować grupkę Marry-man'ów, porwanych z obcej planety i uwięzionych na ziemi. Masz do pokonania 60 poziomów, podzielone na światy: Underworld, Tombs of Egypt, The treetop rescue, Stones and Bones, Merry winterland, The techno treat oraz To hell with Minniat. Podczas rozgrywki Ben'em sterujesz jak w grze platformowej, jednak aby zdobyć klucz i uwolnić Merry-Men'a musisz trochę pogłuwkować. Twoim celem jest właśnie znalezienie klucza aby uwolnić Merry-Man'a. Pamiętaj jednak o tym, że musisz uwalniać Wesołych-Ludków w odpowiedniej kolejności. Każdy Ludek posiada unikalne właściwości które pozwolą Ci ukończyć poziom. W zdobyciu klucza na pewno nie będą pomagać ci stworki, mumie czy inne latające ptaszyska.

W grze nie ma limitu 'żyć'. Grasz dopóki nie przejdziesz poziomu. Dobrą rzeczą jest wprowadzenie w grze kodów, dzięki nim nie musisz rozpoczynać rozgrywki od nowa.

Mimo że w grze zastosowano bardzo małe postacie - to i tak są wyraźne i dobrze widoczne. Pomaga to przy większych poziomach. Grafika stoi na przyzowitym poziomie jak i efekty dźwiękowe. Gra spodoba się graczom lubiącym łamigłówki.Uwagi:
Gra wymaga minimum 1 Mb Chip RAM. Na AROS niestety nie udało nam się uruchomić gry (może być dowolny w wersji powyżej 1.3).Ostatnia modyfikacja: 8 maj 2019Komentarze

Rafo   wysłano 2021-08-28 17:58:23

Gra chodzi na zwyklej A500 0.5 chip oraz 0.5 fast i jest swietna
0 0
Zaloguj lub zarejestruj aby skomentować

SOG   wysłano 2021-10-08 15:16:56

Dokładnie, potwierdzam. Błąd pewnie wynika z faktu, że jest to jedna z wielu gier wydanych przez Psygnosis, które w na Amigach z 1MB Chip mają dodatkowe "ficzery". Tak było m.in. z grą Walker.
0 0
Zaloguj lub zarejestruj aby skomentować

Napisz komentarz


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.

Gry, które mogą ci się spodobać