battle chess
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.17/10 (9 głosów)


Twoja ocena:O grze Battle Chess. Animowane szachy.

Battle Chess, gra logiczna (szachy) wydana w 1988 roku przez firmę Electronic Arts. Gra powstała dla komputerów C64, Amiga, Atari ST oraz PC.
Jest to wariacja gry w szachy. Tym razem programiści z Interplay, przenieśli tradycyjną grę w szachy do cyfrowego świata . Gra oferuje dwa tryby wizualizacji planszy 2D (standardowa) lub 3D. W trybie 3D każda figura jest ładnie animowana oraz w humorystyczny sposób przedstawione są "zbicia" w formie zabawej animacji. Oczywiście dźwięk jest świetnie dopasowany do każdego z pionków. Gra jest dla osób które dopiero zaczynają naukę gry w szachy jak i dla tych bardziej zaawansowanych. Battle Chess to 10 poziomów trudności, z którego każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowym atutem jest możliwość gry z drugim graczem.
Gra jak na swoje lata, graficznie prezentuje poziom wyższy niż przeciętny. Dźwięk stoi na równie wysokim poziomie. Battle Chess polecamy każdemu fanowi gier taktycznych.Uwagi: Wersja gry dla komputerów Amiga wymaga oryginalnego Rom'u (np. Kickstart 1.3).

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry BATTLE CHESS.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz