BATMAN: THE CAPED CRUSADER

batman the caped crusader
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.71/10 (27516 głosów)


Zaloguj się aby ocenić grę
O grze Batman: The Caped Crusader

Batman: The Caped Crusader, gra akcji wydana w 1988 roku przez Ocean Software. Gra ukazała się dla komputerów Amiga, Amstrad CPC, Apple II, Atari ST, C64, PC (DOS) i ZX Spectrum.

Gra Batman: The Caped Crusader to przygodowa gra akcji, w której główną rolę gra Mroczny Rycerz. Obrońca miasta Gotham po raz kolejny musi stanąć w obronie miasta i zwalczyć zagrażające mu zło. Gra składa się z dwóch oddzielnych scenariuszy.


W pierwszym Mroczny Rycerz musi rozprawić się z Pingwinem, który po wyjściu z więzienia chce koniecznie wrócić do przestępczej działalności. Pod przykrywką fabryki parasoli, zajmuje się produkcją robotów, za pomocą których chce zdobyć miasto. Batman koniecznie musi mu w tym przeszkodzić.


W drugim scenariuszu nasz bohater musi odkryć, co stało się z jego młodym pomocnikiem Robinem. Na miejscu zniknięcia znajduje kartę z Jokerem, co zwiastuje kolejną potyczkę z groźnym wrogiem numer jeden.


Lokacje w grze mają wygląd obrazków z komiksów. W każdej lokacji obrońca Gotham musi zbierać przedmioty i wykorzystywać je później we właściwych okolicznościach. Do walki z przeciwnikami używa rąk i nóg. Aby zregenerować energię, musi jeść znalezione na mapach jedzenie. Dzięki licznikowi umieszczonemu na ekranie, gracz widzi jaką (procentowo) część misji już przeszedł oraz ile pozostało do końca.


Ostatnia modyfikacja: 28 listopad 2020Podoba wam się serwis? Możesz nas wesperzeć! Dzięki waszemu wsparciu możemy rozwijać serwis.
Dziękujemy.
Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry BATMAN THE CAPED CRUSADER.

Napisz komentarz


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.

Gry, które mogą ci się spodobać