baldurs gate
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

10.00/10 (2 głosy)


Twoja ocena:O grze Baldur's Gate

Baldur's Gate, gra RPG wydana w 1998 roku przez Interplay Productions. Gra ukazała się dla komputerów Macintosh i PC (Windows).
Baldur's Gate to obowiązkowa pozycja dla miłośników gier RPG, a w szczególności systemu AD&D. Gracz kieruje tu kilkuosobową drużyną, którą sam składa na początku rozgrywki, wybierając postaciom przeróżne cechy wyglądu, charakteru, czy zdolności. Sama rozgrywka odbywa się w rzucie izometrycznym i składa się z ośmiu głównych epizodów, podczas których drużyna gracza wykonywać będzie różnorodne zadania, rekrutować pomocników, walczyć z niezliczonymi wrogami - a wszystko to na ścieżce toczącej się fabuły, która jest świetnie napisana i rozbudowana.
Fani RPG znajdą tu wszystko, co uwielbiają, jak chociażby system ekwipunku, który poszczególne postacie mogą używać w zależności od swojej charakterystyki, rozbudowaną możliwość dostosowywania cech postaci, czy szeroko rozwinięte opcje dialogowe, które niosą ze sobą konsekwencje wypowiadanych przez postacie słów i stanowią trzon rozgrywanej historii.
Interfejs gry jest przyjazny i czytelny, a gracz cały czas ma pod kontrolą całą akcje jak i stan swojej drużyny.
Rozgrywkę prowadzić można w trybie pojedynczego gracza, bądź multiplayer, gdzie do 6 graczy naraz może wspólnie przemierzać krainy Forgotten Realms - świata Baldur's Gate.
Baldur's Gate do dziś stanowi jedną z najlepszych, kiedykolwiek wydanych gier RPG, o czym świadczy wciąż ogromna rzesza fanów powracająca do tego tytułu od lat.
Kto raz wejdzie w świat Forgotten Realms - zostaje tam na długo.

Sklepy w których można kupić grę BALDUR'S GATE
Dlaczego nie można pobrać gry? Gra BALDUR'S GATE chroniona jest prawem autorskim. BALDUR'S GATE możecie kupić na jednej z platform dystrybucji gier (lista powyżej). Klikając przycisk 'Sprawdź cenę', zostaniesz przekierowany do wybranego sklepu w którym sprawdzisz cenę gry.

Kupując grę w Eneba.com, przy zamówieniu wprowadź kod 16bit - otrzymasz 3% rabatu.
.

Przeczytaj FAQ - pytania i odpowiedzi.
BALDUR   GATE   RPG   FANTASY   CNADLEKEEP   GORION   SMOKI  

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry BALDURS GATE.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz