BALDUR`S GATE

baldurs gate
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

9.78/10


Zaloguj się aby ocenić gręO grze Baldur's Gate

Baldur's Gate, gra RPG wydana w 1998 roku przez Interplay Productions. Gra ukazała się dla komputerów Macintosh i PC (Windows).

Baldur's Gate to obowiązkowa pozycja dla miłośników gier RPG, a w szczególności systemu AD&D. Gracz kieruje tu kilkuosobową drużyną, którą sam składa na początku rozgrywki, wybierając postaciom przeróżne cechy wyglądu, charakteru, czy zdolności. Sama rozgrywka odbywa się w rzucie izometrycznym i składa się z ośmiu głównych epizodów, podczas których drużyna gracza wykonywać będzie różnorodne zadania, rekrutować pomocników, walczyć z niezliczonymi wrogami - a wszystko to na ścieżce toczącej się fabuły, która jest świetnie napisana i rozbudowana.


Fani RPG znajdą tu wszystko, co uwielbiają, jak chociażby system ekwipunku, który poszczególne postacie mogą używać w zależności od swojej charakterystyki, rozbudowaną możliwość dostosowywania cech postaci, czy szeroko rozwinięte opcje dialogowe, które niosą ze sobą konsekwencje wypowiadanych przez postacie słów i stanowią trzon rozgrywanej historii.


Interfejs gry jest przyjazny i czytelny, a gracz cały czas ma pod kontrolą całą akcje jak i stan swojej drużyny.


Rozgrywkę prowadzić można w trybie pojedynczego gracza, bądź multiplayer, gdzie do 6 graczy naraz może wspólnie przemierzać krainy Forgotten Realms - świata Baldur's Gate.


Baldur's Gate do dziś stanowi jedną z najlepszych, kiedykolwiek wydanych gier RPG, o czym świadczy wciąż ogromna rzesza fanów powracająca do tego tytułu od lat.


Kto raz wejdzie w świat Forgotten Realms - zostaje tam na długo.


Ostatnia modyfikacja: 25 grudzień 2018

ABANDONWARE  STARE GRY   BALDUR   GATE   RPG   FANTASY   CNADLEKEEP   GORION   SMOKI  


Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry BALDURS GATE.

Napisz komentarz


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.

Gry, które mogą ci się spodobać