avalon hills squad leader
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.00/10 (2 głosy)


Twoja ocena:O grze Avalon Hill's Squad Leader

Avalon Hill's Squad Leader, gra strategiczna wydana w 2000 roku przez MicroProse Software. Gra ukazała się dla komputerów PC (Windows).
Avalon Hill Squad Leader to turowa gra taktyczna, która pod względem rozgrywki przypomina kultową serię X-Com. Jej akcja toczy się podczas II wojny światowej w latach 1944-1945. Produkcja pozwala poprowadzić do boju amerykański, brytyjski lub niemiecki oddział i wziąć udział w wielu bitwach wymagających strategicznego podejścia.
Każdy członek zespołu może pochwalić się innymi umiejętnościami oraz unikalną biografią. Wraz z udziałem w kolejnych misjach rośnie doświadczenie oddziału, co przekłada się na jego zdolności bojowe. W grze pojawia się system morale, na który wpływ mają nie tylko wydarzenia z pola bitwy, ale także życiowe problemy żołnierzy, które wychodzą na jaw pomiędzy misjami.
Podopieczni gracza reprezentują kilka profesji, mogą należeć do piechoty, snajperów czy sanitariuszy. Przekłada się to na noszone przez nich wyposażenie oraz jego skuteczność. Kluczem do sukcesu podczas każdej z bitw jest odpowiednie wykorzystanie zasobów ludzkich oraz siły rażenia.
Produkcja nawiązuje tytułem do popularnej strategicznej gry planszowej, w której gracze przemieszczają wojska na mapie taktycznej. Avalon Hill Squad Leader zdecydowanie bliżej jest jednak do takich tytułów jak Soldiers at War czy Jagged Alliance.
AVALON   HILLS   SQUAD   LEADER   STRATEGICZNA   WOJNA   TUROWA  

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry AVALON HILLS SQUAD LEADER.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz