arkanoid
Wydawca:
Producent:

Rok:
Gatunek:
Platforma:

6.00/10 (13 głosów)


Twoja ocena:O grze Arkanoid. Klasyk wśród gier.

Arkanoid, gra zręcznościowa. Pierwotnie gra ukazała się tylko na automaty w 1986 roku, producentem i wydawcą była firma Taito. Sukces gry sprawił, że przeniesiono ją na komputery domowe C64, Amstrad CPC, ZX Spectrum, Atari, Amiga oraz PC.
Zasady gry są banalnie proste. Sterując "rakietką" odbijamy piłkę rozbijając mur z "cegiełek". Rozbijając cały mur, gracz przechodzi do następnej rundy. W Twoich zmaganiach, przeszkadzać będą różnego rodzaju przeszkadzajki - tórjkąty, piłki itp. Dodatkowo w niektórych cegłach, ukryte są bonusy. Mogą to być bonusy pomagające w grze np. wydłużenie rakiety, możliwość strzelania, awans do następnej rundy, jak i bonusy utrudniające grę (moża powiedzieć antybonusy) np. skrócenie rakiety.
Gra jak na swoją prostotę bawi do dziesiejszego dnia. Jeżeli masz chwilę czasu - zapraszamy do zabawy. Pobierz grę i rozpocznij robijać cegiełki.


Uwagi:
Wersja gry dla Amigi nie wymaga specjalnych ustawień emulatora. Ustawienia jak dla A500 wystarczą.

Arkanoid dla PC uruchomisz przeciągając ikonę ARKANOID.COM na DosBox'a.

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

oldgamer   wysłano 2013-10-29 10:38:57

Atari 800XE, arkainoid - i wszystko jasne. Tylko 100 parę jednostek :D
0 0 Odpowiedz

atar   wysłano 2013-10-19 18:33:26

Z arkanoidem spotkałem się po raz pierwszy na Atari. Na małym atari nie było animowanych przeszkadzajek - co było bardzo przykre, bo na C64 były ;)
0 0 Odpowiedz

Napisz komentarz