arabian nights
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

9.50/10 (15 głosów)


Twoja ocena:O grze Arabian Nights. Na ratunek księżniczce.

Arabian Nights gra platformowo-zręcznościowa z elementami logicznymi osadzona w świecie baśni 1001 i nocy. Gra wyszła spod ręki studia Krisalis Software.
Był zwyczajny, kolejny procujący dzień tygodnia. Ty, ogrodnik drugiej kategorii, zajmujesz się ogrodem i wzdychasz do księżniczki. Choć wiesz że za wysokie progi dla Ciebie, marzysz o swojej pani. Nagle... grom z jasnego nieba. Demon porywa Twoją księżniczkę. Co sił biegniesz aby jej pomóc, ale nic z tego. Straż pałacowa swchytała Ciebie i osadziła w podziemnych lochach. I tutaj właśnie rozpoczyna się twoja przygoda. W pałacowych lochach.
W grze sterujesz ogrodnikiem. Twoim zadaniem jest uratowanie księżniczki z rąk upiornego demona. Gra bardzo dobrze wkomponowana jest w klimaty baśniowe. Przemierzając kolejne poziomy, poza skakniem po platformach i unikaniu nieprzyjaciół, musimy również rozwiązywać przeróżne łamigłówki. Bywa, że będąc na końcu poziomu, musimy wrócić do początku, gdyż nie zabraliśmy ważnego przedmiotu.
Gra wydana wyłącznie na komputery Amiga. Arabian Nights jest bardzo dynamiczną grą, graficznie bez zarzutu, muzycznie również nie możemy nic zarzucić. Jest to bardzo dobrze zrobiona gra zręcznościowo-platformowa. Wielkim plusem gry, jest wprowadzenie elementów logicznych.


Uwagi:
Aby zagrać w grę, należy skorzystać z oryginalnych romów Amigi (np. AmigaROM 1.3).

Czasopisma w których można poczytać o grze Arabian Nights

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Kratka   wysłano 2017-08-17 10:12:39

Pamiętam tę grę. Mało popularna - ale ja tam ją lubię :)
0 0 Odpowiedz

Luzak   wysłano 2017-01-23 11:23:34

Platformówka jakich mało. Powiem tak, fajna ta strona i do tego z strony z miesięczników - super. Tak dalej!
0 0 Odpowiedz

Pietruszka   wysłano 2019-07-19 11:35:16

Oj zagrywało się w nią. Dawniej to z kilku pikseli potrafili zrobić wciągającą grę.
0 0 Odpowiedz

Napisz komentarz