another world
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

9.18/10 (25 głosów)


Twoja ocena:O grze Another World. Gdzieś w innym wymiarze.

Another World, gra przygodowa wydana przez US Gold w 1991 roku. Pierwotnie ukazała się dla komputerów Amiga. Następnie przeniesina na komputery Atari ST, PC oraz konsolę Sega 16bit.

W grze wcielasz się w młodego naukowca. Nocą podczas eksperymentu nad przyspieszaniem cząstek elementarnych, w laboratorium uderzył piorun. Wskutek wyładowania naukowiec traci kontrolę nad eksperymentem i zostaje wchłonięty do innej rzeczywistości. I teraz zaczyna się Twoja przygoda, w innym świecie.

Another World, to gra, w której będziesz musiał przeciwstawić się wielu niebiezpieczeństwom. Już początek przygody, kiedy to znajdujesz się w basenie, musisz uciekać przed mackami dziwnej istoty. Później nie bedzie łatwiej!

Gra stworzona przez jednego człowieka Érica Chahi, zrobiła furorę w latach 90-tych. Another World sprzedana w liczbie 1 miliona egzemplarzy, co świadczy, że w grę naprawdę warto zagrać. Polecamy.Uwagi:
Gra w wersji dla Amigi wymaga 1 Mb pamięci RAM

Grę dla PC uruchomicie przeciągając ikonę ANOTHER.EXE na DosBox'a
Another World dla Macintosha uruchomicie używając emulatora Basilisk II (na naszym forum znajdziecie jak uruchamiać gry na tym emeulatorze).

Czasopisma w których można poczytać o grze Another World

ABANDONWARE  STARE GRY   ANOTHER   WORLD   OUT   WORLD   PRZYGODOWA   DELPHINE   INTERPLAY   CHAYKIN     

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Ja   wysłano 2020-03-09 03:38:09

Warto wspomnieć, że w 2007 wyszedł remaster na PCty, praktycznie wszystko takie same tylko grafika jest w wyższej rozdzielczości.
0 0 Odpowiedz

oldermolder   wysłano 2014-06-17 12:53:08

Ile to czasu spędzało się przed ekranem komputera grając w Another World. Niby gra do jednorazowego przejścia, ale warto zagrać raz jeszcze :D
0 0 Odpowiedz

Napisz komentarz