alcatraz
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

6.63/10 (4 głosy)


Twoja ocena:O grze Alcatraz. Przejęcie Tardieza.

Alcatraz, gra wydana w 1992 przez Infogrames dla komputerów Amiga, PC i Atari ST. Początkowo Alcatraz miał być sequelem innej gry ze stajni Infogrames, Hostage. Jednak zdecydowano, że gra zostanie wydana jako samodzielna produkcja.
W akcję gry wprowadza nas krótka animacja przedstawiająca odprawę komandosów. Dowiadujemy się z niej, że jest rok 1996r. i rząd Stanów Zjednoczonych wypowaida wojnę cartelom narkotykowym. Głównym celem jest boss kartelu zwany Miguel Tardiez. Tardiez przebywa na wyspie Alcatraz, jest to byłe więzienie. Musimy więc dostać się na wyspę i przejąć Miguela, przy okazji wykanując dodatkowe misje. Nasza misja jest ograniczona czasowo, helikopter będzie czekał na naszych komandosów tylko przez dwie godziny.
Grę rozpoczynamy zaraz po przypłynięciu łodziami na wyspę. Alcatraz jest grą z góry przeznaczoną dla dwóch graczy. Mimo, że włączysz grę dla jednego gracza ekran będzie podzielony na dwie części. Gra podzielona jest na etapy. Etap 'side scrolling', czyli podstawowa rozgrywka oraz etap w budynkach. Najciekawsza część to właśnie 'side scrolling' tutaj musimy unikać bandziorów Tardiez'a, a to chowając się za ścianami, czasami przeskakując bomby, a to znowu kilku trzeba usunąć. W grze mamy do dyspozycji kilka rodzajów broni. Grę rozpoczynamy posiadając tylko nóż. Po zabiciu bandziorów będziemy mogli przejąć ich broń. Może to być karabin maszynowy, miotacz ognia, bomby lub noże. Broń możemy zmienić tylko wtedy jeżeli jesteśmy ukryci za ścianą lub w budynku.


Uwagi:
Można by wiele jeszcze pisać o tej grze. Alcatraz jest grą którą z przyjemnością polecam każdemu. Najciekawsza rozgrywka jest w team'ie. Musimy wtedy ściśle współpracować.
Alcatraz graficznie prezetuje dobry poziom, kolorystyka zachowana w odpowiednim ponurym klimacie, jednak wszystkie postaci są wyraźne. Muzyka odpowiada scenerii.

Wersja dla Amigi nie wymaga oryginalnego romu. Możecie uruchomić grę używając romu AROS dostarczanego z emulatorem WinUEA. Najlepiej ustawić przynajmniej 1 Mb Chip RAM w zakładce RAM.

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry ALCATRAZ.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz