age of wonders ii
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.71/10 (27516 głosów)


Twoja ocena:O grze Age of Wonders II: The Wizard's Throne

Age of Wonders II: The Wizard's Throne, gra strategiczna wydana w 2002 roku przez Gathering of Developers. Gra ukazała się dla komputerów PC (Windows).

Po sukcesie gry Age of Wonders nie trzeba było długo czekać na godnego następcę tego tytułu. Po ledwie trzech latach powstał świetnie zaprojektowany sequel z imponującą szatą graficzną.

Age of Wonders II to strategiczna gra turowa, której akcja osadzona została w świecie fantasy. W kampanii głównej wcielamy w rolę czarownika Merlina, którego zadaniem jest przejęcie tytułowego Tronu Czarodzieja. W wojnie, która wstrząśnie magicznym światem staną przeciw sobie liczne rasy, począwszy od powszechnie znanych elfów czy krasnoludów aż po nietypowych tigran czy frostlignów (każda z całym wachlarzem jednostek). Specyficznym rodzajem bohaterów są magowie, ze znacznie wyższymi współczynnikami i możliwością odradzania się w wieżach. Do wyeliminowania przeciwnika konieczne będzie zatem przejęcie wszystkich jego miast.

Gra toczy się na mapie świata, po której poruszamy się wybranymi bohaterami. Po spotkaniu worga zostajemy przeniesieni na pole bitwy. Ciekawostką są dwa sposoby rozgrywania tur: klasyczny (tury poszczególnych graczy następują po sobie) oraz symultaniczny (w ramach rundy gracze wykonują swoje posunięcia w czasie rzeczywistym).

Sklepy w których można kupić grę AGE OF WONDERS II: THE WIZARD'S THRONE
Dlaczego nie można pobrać gry? Gra AGE OF WONDERS II: THE WIZARD'S THRONE chroniona jest prawem autorskim. AGE OF WONDERS II: THE WIZARD'S THRONE możecie kupić na jednej z platform dystrybucji gier (lista powyżej). Klikając przycisk 'Sprawdź cenę', zostaniesz przekierowany do wybranego sklepu w którym sprawdzisz cenę gry.

Kupując grę w Eneba.com, przy zamówieniu wprowadź kod 16bit - otrzymasz 3% rabatu.

Przeczytaj FAQ - pytania i odpowiedzi.
ABANDONWARE  STARE GRY   AGE   WONDERS   WIZARD   THRONE   STRATEGICZNA   TRON   CZARODZIEJ   FANTASY  

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry AGE OF WONDERS II.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz