age of empires
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.25/10 (116 głosów)


Twoja ocena:O grze Age of Empires. Ku chwale imperium.

Age of Empires, gra strategiczna czasu rzeczywistego (rts) wydana w 1997 roku przez Microsoft. Pierwotnie gra ukazała się dla komputerów PC. W 1999 roku wydano wersję gry dla komputerów Macintosh.
Celem gry jest rowinięcie wybranej nacji od czasu kamienia (Stone Age) do potężnej cywilizacja w epoce żelaza. Grę rozpoczynamy mając we władaniu jedynie kilku wieśniaków. By zapewnić sobie zwycięstwo musimy zadbać o zasoby tj. drzewo, jadło, kamienie czy złoto. Każdy z tych zasobów jest niezbędne do rozwoju np. bez drzewa nie wybudujesz nowych budowli a bez jadła - nie zwiększysz populacji.
W grze występują cztery epoki: kamienna, neolit, brązu i żelaza. Aby awansować do kolejnej, musimy posiadać odpowiednią ilość zasobów. Każda epoka to odkrycia kolejnych budynków oraz broni i technologii.
Age of Empires oferuje kilka predefiniowanych scenariuszy oraz możliwość generowania losowych. Dodatkowo możemy zagrać w trybie multiplayer. Gra z pewnością przypdanie do gustu fanom serii Warcraft, Dune czy Civilization.


Uwagi: Wersja dla komputerów PC, to gra okrojona - wersja RIP.
Wersja gry dla komputerów Macintosh. Wyjątkowo w formacie ZIP. Wypakuj grę i zamontuj w wirtualnym napędzie plik BIN. Następnie w emulatorze Sheep Shaver GUI wybierz ten napęd. Więcej informacji na forum.

Czasopisma w których można poczytać o grze Age Of Empires

AGE   EMPIRES   AOE   STRATEGICZNA   RTS   MICROSOFT   MAC SOFT   MULTIPLAYER  

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nigger   wysłano 2019-12-19 20:31:43

U mnie wywala błąd, ściąga się OK instaluje OK ale przy próbie uruchomienia przez DOSBox wywala mi komunikat że nie da się odpalić gry :(
96 11 Odpowiedz

dro06   wysłano 2019-07-09 18:33:54

Kiedy klikam w link do polskiej wersji ściaga się angielska da się to naprawić
1 1 Odpowiedz

Napisz komentarz