age
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

10.00/10 (1 głos)


Twoja ocena:O grze A.G.E

A.G.E (Advanced Galactic Empire), gra akcji wydana w 1991 roku przez Coktel Vision. Gra ukazała się dla komputerów Amiga, Atari ST i PC (DOS).
A.G.E. jest pierwszoosobowym symulatorem statku kosmicznego, a zarazem kontynuacją Galactic Empire. Produkcję można zaliczyć do space opery, jej główna oś fabularna skupia się na klasycznym podboju wszechświata. Choć gracz może w niej liczyć na dużą swobodę, sama historia jest linearna. Kolejne wyzwania odblokowywane są wraz z kluczowymi wydarzeniami fabularnymi.
Gra pozwala zasiąść za sterami nowoczesnego statku i na jego pokładzie odbyć międzygwiezdną podróż. Maszyna podzielona jest na segmenty odpowiadające m.in. za funkcjonowanie broni laserowej, podtrzymywanie życia czy pola antygrawitacyjnego. Użytkownik jako pilot ma możliwość odwiedzenia szeregu planet oraz poznania ich mieszkańców. Eksploracja to ważny element A.G.E., szczególnie że gracze mogą liczyć na duży, otwarty teren do zwiedzania. Osią zabawy są jednak starcia, w których ujawniają się niszczycielskie możliwości statku.
Produkcja przypomina inne gry utrzymane w klimacie spacer opery, w tym Cybercon III czy serię Elite.
AGE   ADVANCED   GALACTIC   EMPIRE   AKCJA   SYMULATOR   SCI-FI   KOSMOS  

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry AGE.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz