101: THE AIRBORNE INVASION OF NORMANDYO grze 101: The Airborne Invasion of Normandy

101: The Airborne Invasion of Normandy to gra strategiczna (turowa) wydana w 1998 roku przez Empire Interactive Entertainment. Gra umożliwia graczowi kierowanie oddziałami spadochroniarzy, którzy lądują w Normandii podczas inwazji aliantów w czasie II wojny światowej.
W grze gracz musi planować i wykonywać misje, takie jak odbijanie kluczowych obiektów lub eliminowanie ważnych celów wroga. Gracz może dowodzić różnymi rodzajami jednostek, takimi jak piechota, artyleria czy czołgi. Gra oferuje kilka trybów rozgrywki, w tym tryb kampanii i tryb wieloosobowy.
101: The Airborne Invasion of Normandy wyróżnia się na tle innych gier strategicznych ze względu na realistyczne odwzorowanie historycznych wydarzeń. W grze pojawiają się autentyczne jednostki, takie jak spadochroniarze 82 Dywizji Powietrznodesantowej czy żołnierze niemieckiej 21 Dywizji Pancerno-Spadochronowej.
Gra spotkała się z pozytywnymi recenzjami i uznaniem graczy, a do dziś cieszy się popularnością wśród miłośników gier strategicznych.


Ostatnia modyfikacja: 16 marzec 2023Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry 101 THE AIRBORNE INVASION OF NORMANDY.

Napisz komentarz


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.

Gry, które mogą ci się spodobać