CIVILIZATION II.

odwiedzin: 3929    pobrano: 2191


Civilization II, gra strategiczna (turowa) wydana w 1996 roku przez Microprose (wersja dla PC) lub MacSoft (wersja dla komputerów Macintosh).
Civilization II jest kontynuacją dobrze przyjętej poprzedniej części gry. Zasady gry jak i cel do osiągnięcia pozostały bez zmian. Największą zmianę dostrzec można od strony graficznej.
Nowością jest interfejs użytkownika - wszystkie informacje (np. o mieście), drzewo technologii itp. pokazywane w wyskakujących oknach. Poza tym w Civilization II, świat przedstawiono izometrycznie (efekt trówymiarowości). Dodatkowo, gracz może wybrać styl budowli w zależności od charakteru cywilizacji (zamek średniowieczny, monolity epoki brązu, klasyczne forum i dalekowschodnie pawilony).
Rozgrywkę rozpoczynamy w 4000 r. p.n.e. wybierając jedną z 21 cywilizacji. Następnie wybieramy poziom trudności Wódz, Dowódca, Książę, Król, Cesarz oraz Bóstwo (dodany w drugiej części). Od tej pory w twoich rękach leży los twojej cywlizacji...
Civilization II, to bardzo dobrze wykonana gra strategiczno-turowa. Jest to pozycja obowiązkowa każdego fana serii.

Uwagi: Cywilizacja w wersji polskiej - to pełna wersja RIP. wystarczy wypakować i uruchomić.
Gra w wersji dla PC, jest wersją RIP (okrojona). Uruchmicie wybierając Civ2_NoCD.EXE.
Wersja dla Macintosha, jest obrazem płyty CD. Jak uruchomić grę w wersji dla Apple, znajdziecie w sekcji Emulatory (Shape Shaver).

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Secret Service

Recenzja gry w miesięczniku Secret Service z 1996 roku. Numer 35, strona 55.

Przejdź do sekcji: Download CIVILIZATION II
CIVILIZATION II
Ocena


Udostępnij
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie? Zapisz się do naszego newslettera.

Download

Tagi