world of tanks
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

Windows | XBox | PlayStation


nie oceniono gry


Twoja ocena:O grze World of Tanks

World of Tanks jest to gra komputerowa z gatunku MMO, która została wyprodukowana przez studio Wargaming.net. 12 sierpnia 2010 roku gra ukazała się na komputerach osobistych. Na pozostałe platformy trafiła trochę później: 12 lutego 2014 roku została wydana na konsolę Xbox 360, 28 lipca 2015 roku na Xbox One, a 19 stycznia 2016 roku na konsolę Playstation 4. W grze zaimplementowany został model płatności free-to-play, który oznacza, że gra jest darmowa, a więc nie wymaga ani zakupu ani płacenia subskrypcji.
World of Tanks to gra wieloosobowa, w którą mogą grać wszyscy, którzy ukończyli 7 rok życia. Rozgrywka polega na prowadzeniu bitew pancernych z wykorzystaniem różnego rodzaju pojazdów bojowych na zasadach player versus player. W grze znajduje się w sumie około 450 różnych pojazdów m.in. czołgi, pojazdy kołowe oraz niszczyciele czołgów. W dużej części są one wzorowane na swoich historycznych odpowiednikach, ale dla potrzeb rozgrywki uległy one paru modyfikacjom.

W grze znajdują się następujące tryby rozgrywki:
- bitwa losowa – w rozgrywce bierze udział dwie 15-osobowe zespoły, które rywalizują ze sobą, posiadając zbliżone do siebie poziomem pojazdy.
- bitwy rankingowe – są dostępne okresowo i działają na podobnych zasadach, co bitwy losowe.
- mapa globalna – polega na zdobywaniu terenów na mapie świata.
- wielka bitwa – jest to odmiana bitwy losowej, która różni się od niej ilością graczy.
- twierdze – polega na budowaniu twierdz przez klany.
- linia frontu – skupia się na walkach drużyn, składających się z 30 graczy.

Twórcy nie zaniedbują swojej gry i stale ją wspierają, wypuszczając różne patche i modyfikacje, a także dodając do gry nową zawartość. World of Tanks cieszy się dużą popularność wśród graczy, ale również krytyków, gdyż od momentu debiutu na rynku, produkcja zdołała zgarnąć kilka nagród m.in. dla „najlepszej gry sieciowej” w 2010 roku w trakcie Game Developers Conference. Jednym z największych osiągnięć gry jest jej wpisanie do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii „największa liczba graczy zalogowanych w tym samym momencie w grze”.
WORLD   TANKS   SYMULATOR   ZRĘCZNOŚCIOWA   MMO   WOJNA   KONFLIKT   STRATEGICZNA   AKCJA  

Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry WORLD OF TANKS.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz