total battle
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

Browser


nie oceniono gry


Twoja ocena:O grze Total Battle

Total Battle jest darmową grą strategiczną czasu rzeczywistego, co oznacza, że gracz może podejmować działania w każdym momencie gry, a ich skutki są widocznie natychmiastowo. Kluczowym w działaniu jest podejmowanie szybkich decyzji. Gra polega na zbudowaniu własnego imperium, które ma odpierać ataki wroga i podbijać kolejne tereny w celu budowania swojej potęgi. Nie jest to proste, ponieważ dookoła czyha wiele potworów, które planują pokrzyżować plany ekspansyjne gracza.
Zadaniem gracza jest budowa miasta, tworzenie potęgi militarnej poprzez szkolenie silnego wojska. Ważnym elementem jest przeprowadzanie badań i pozyskiwanie surowców niezbędnych do ekspansji naszego terytorium. Mapa świata to widok z góry, przypominający wyglądem rzut z Age of Empires.
Rozgrywkę rozpoczyna samouczek, który pomaga nam zapoznać się ze światem gry. Warto pamiętać o przeciwnikach, którzy planują pokrzyżować nasze plany. Aby ich pokonać, musimy wybrać skład wojska, które rozprawi się z Ogrami czy Elfami, którzy stanowią dodatkowe utrudnienie w osiągnięciu celu. Naszym wsparciem mogą zostać postacie i potwory, które posiadają różnego rodzaju umiejętności. Dodatkowo różnego rodzaju przedmioty, ukryte w najróżniejszych miejscach na mapie stanowią o naszej militarnej sile. Walka z wrogiem może polegać na użyciu magii lub broni. Warto poświęcić czas na budowę swojego imperium i w odpowiednim momencie atakować innych graczy, mając na uwadze, że również możemy być na celowniku wroga. Sojusz zawiązany z innymi graczami wpływa na postrzeganie naszego imperium, dlatego warto z nie wchodzić.
Gra w wielu momentach może przypominać inne przeglądarkowe RTS-y, ale warto zaznaczyć, że posiada ona również tryb fabularny, który polega na spełnianiu danych misji, które urozmaicone są licznymi dialogami postaci gry. Przebieg rozmowy zależy od nas, co może wpływać na dalsze losy. Zagrażać naszemu imperium mogą również inni gracze. W wielu przypadkach należą oni do klanów, w których obecność zapewnia im pomoc w budowie czy szkoleniu swojego wojska. Cała kolorystyka gry jest wyrazista i zadowalająca dla fanów tego typu gatunku. Interfejs jest czytelny, dzięki czemu gracz nie musi poświęcać godzin, aby sprawie poruszać się po wirtualnej rzeczywistości gry. Total Battle nie jest odkryciem nowej koncepcji gier przeglądarkowych, ale posiada kilka pozytywnych aspektów, które wyróżniają ją na forum tego typu gier strategicznych. Tytuł zaciekawi również tych, który po raz pierwszy próbują swoich sił w tym gatunku, a korzystny interfejs z pewnością nie zniechęci nowego gracza do podejmowania codziennej aktywności w wirtualnym świecie Total Battle.

Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry TOTAL BATTLE.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz