game of thrones
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

Browser | Windows


nie oceniono gry


Twoja ocena:O grze Game of Thrones

Game of Thrones, a właściwie Game of Thrones: Winter is Coming jest grą strategiczną z elementami RPG, która powstała w oparciu o licencję bardzo popularnego serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem (serial jest adaptacją „Pieśni lodu i ognia” George’a R.R. Martina). Za powstanie gry odpowiada chińskie studio Yoozoo Games, które opracowało grę razem z firmą Warner Bros. Interactive Entertainment, a także stacją HBO. Produkcja zadebiutowała 26 marca 2019 roku w formie gry przeglądarkowej, natomiast 14 listopada 2019 roku trafiła na PC.
Akcja gry toczy się na fikcyjnym kontynencie Westeros niedługo po śmierci Eddarda Starka, głowy potężnej rodziny z Północy. Taki obrót sytuacji sprawia, że w kraju wybucha rebelia, a do walki o tron przyłączają się kolejni pretendenci oraz szlacheckie rody. Na innym kontynencie wygnana królowa Daenerys zbiera powoli swoją armię, aby móc w przyszłości odzyskać to, co jej się należy, a na dalekiej północy czai się pradawne zło, które chce zniszczyć całe życie na świecie. Tak w skrócie prezentuje się tło fabularne serialu oraz gry.
Gracz na początek musi stworzyć w grze swój własny ród szlachecki, aby móc następnie stanąć z innymi o rywalizację o Żelazny Tron. Może to zrobić poprzez szkolenie własnego wojska, dobieranie odpowiedniej taktyki do bitew, kierowaniu wojskiem na polu bitwy, budowaniu i rozwijaniu własnego zamku oraz nawiązywaniu sojuszy. W grze dostępny jest jedynie tryb wieloosobowy, dzięki któremu gracz może rywalizować z ludźmi z całego świata. Starcia działają na zasadzie PvP, czyli z ang. Player vs. Player. Studio zgrabnie wykorzystało nabytą od stacji HBO licencję, aby stworzyć świat pełen detali i szczegółów. W porównaniu do innych gier przeglądarkowych trójwymiarowa grafika produkcji prezentuje się naprawdę ładnie. Każdy gracz, który oglądał serial, bez problemu rozpozna miejsca, które znajdują się w grze, a także przewijające się w trakcie rozgrywki postaci.
GAME   THRONES   STARTEGICZNA   RPG   FANTASY  

Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry GAME OF THRONES.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz