Krótka historia konsoli Nintendo SNES.

Konsola SNES (Super Nintendo Entertainment System) to następca dobrze przyjętej konoli NES, której premiera miała miejsce w 1990 roku. SNES to konsola 16-bitowa, która zdobyła bardzo dużą popularność w USA, Europie i Japonii.
Obecnie powstaje wiele emulatorów tej konsoli (poniżej znajdziecie dwa z nich) zarówno dla komputerów jak i konsol np. PlayStation.
Gry wydawane były w formie cartridga, które mogły pomieścić do 16MB danych. Często na tych nośnikach była montowana bateria do podrzymywania zaspisanych stanów gry.
Największym hitem i best-sellerem wydanym na tą konsolę była seria gier o przygodach hydraulika Mario Brosa: Super Mario World sprzedano w nakładzie ponad 20 milionów sztuk. Oczywiście SNES to nie tylko uniwersum Mario Bros, warto wspomnieć o takich hitach jak Donkey Kong (seria Country), Kirby, przygody Animków i wiele więcej. W sumie wydano ponad 1400 tytułów (w Japonii) oraz ok 800 poza nią (w USA i Europie).


Jak uruchomić stare gry dla konsoli SNES.

Większość gier dla konsoli SNES uruchomimy za pomocą dowolnego emulatora dostępnego w sieci. My będziemy uruchamiać gry za pomocą ZSNES i/lub SNES9X. Obydwa programy są bardzo proste w obsłudze.
Korzystając z emulatora ZSNES, wybierz z menu opcję Wczytaj ROM (Load...) i z diloagu wybrać odpowiedni plik romu i za chwilę możemy cieszyć się grą.
Używając SNES9X, wystarczy przeciągnąć plik z grą na okno programu (wersja dla Windows).


Przydatne linki i programy do pobrania:
Strona domowa projektu ZSNES
Strona domowa emulatora SNES9X


Alternatywnie wszystkie powyższe emulatory możecie pobrać z naszej strony:
ZSNES v.1.51
Windows    DOS    Linux    macOS   

Snes9X v1.55
Windows 32bit    Windows 64bit    macOS

Napisz komantarz