WORMS. WOJOWNICZE ROBAKI.

odwiedzin: 4700    pobrano: 1971


Worms, gra logiczna z elemantami strategii wydana przez firmę Ocean w roku 1995. Gra spod szyldu Team17 powstała dla komputerów Amiga, PC oraz konsolę SEGA.
Chyba każdy gracz komputerowy słyszał o tym tytule. Do tej pory powstało kilka sequeli. My prezentujemy tutaj pierwszą (pierwowzór) część przygód dzielnych robaków. W grze sterujemy grupką robaków (worms) która musi zniszczyć przeciwników. W jednej grze może uczestniczyć do 16 drużyn, każda może być sterowana przez komputer jak też przez innego gracza. Aresenał robaków jest dość rozbudowany nie wspominając o bazooka, granatach, strzelbach czy innych bardziej lub mniej powydziwianym uzbrojeniu. W każdej tturze musimy brać pod uwagę wiatr, kierunek jak i prędkość, gdyż niektóre rodzej uzbrojenia są bardzo podatne na porywy!
Worms to gra która praktycznie się nie nudzi (jeżeli gramy z drugim graczem). Mnogość scenerii, losowo generowany teren to jeden z atutów gry. Graficznie jak i dźwiękowo gra dopracowana jak na Team17 przystało. Na pewno przy grze spędzicie wiele godzin. Rozrywka gwarantowana.

Uwagi:
Gra w wersji dla PC, jest to wersja rozszerzona Worms+. Uruchamiacie przeciągając ikonę worms.exe na DosBox.

Worms w wersji dla komputerów Amiga: ROM w wersji min. 3.0 (np. Kickstart 3.1), Pamięć Chip min. 2 Mb, procesor MC68020, chipset AGA, trzy stacje dyskietek (dla wygody).

Przejdź do sekcji: Download WORMS
WORMS
Ocena


Udostępnij
Download

Tagi
WORMS   LOGICZNA   STRATEGICZNA   OCEAN   TEAM 17   2 GRACZY