stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


WINGS OF FURY. MANEWRY NA PACYFIKU.

odwiedzin: 3902 pobrano: 1738

Ekrany z gry


Wings of Fury, gra zręcznościowa wydana przez firmę Broderbund. Gra powstała w roku 1989 dla PC, dla Amigi rok później - w 1990r. Poza tym grę wydano dla komputerów C64 i Amstrad CPC.
Jest rok 1944r. trwa II woja światowa. Gdzieś na Pacyfiku rozgrywa się jeden z epizodów II wojny światowej. Ty jako pilot F6F Hellcat bierzesz udział w tych trudnych działaniach wojennych. Twoim zadaniem jest eliminacja wszystkich wrogów - tutaj armia japońska.
W grze, jak wspomnieliśmy wcześniej, sterujesz samolotem myśliwskim F6F Hellcat. Jest to jeden z najlepszych samolotów ówczesnego świata. Twoje uzbijenie to działko pokładowe, bomby, torpedy lub rakiety powietrze-powietrze. W zelażności od misji musisz zabrać odpowiednią broń. Jednorazowo jeden rodzaj (poza działkiem pokładowym). Twoje zadania będą polegać na zniszczeniu wszystkich celów naziemnych, samolotów wroga czy też statków.
Gra jak na swoje lata, bawi jak za najlepszych swoich dni. O jej popularności świadczy fakt, że w 2005 roku powstała nowa wersja tej gry. Wings of Fury to gra zręcznościowa - sterowanie nie jest trudne, wystarczy zagrać kilka razy aby oswoić się z nim. Wings jest grą do której chętnie się wraca po kilkunastu latach od premiery.

Podsumowanie / Download WINGS OF FURY

Wydawca: Brøderbund

Rok wydania: 1990
Gatunek: zręcznościówka

OCENA:


Wersja dla Amigi wymaga oryginalnego romu np. Kickstart 1.3.