stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


WARCRAFT ORCS AND HUMANS. NARODZINY LEGENDY.

odwiedzin: 9508 pobrano: 3837

Ekrany z gry


Warcraft Orcs and Humans, jest strategią czasu rzeczywistego (RTS) wydaną przez znaną (chyba) wszystkim fanom firmę Blizzard Entertainment. Grę wydano w roku 1994 dla komputerów PC, w 1996 roku światło dzinne ujrzała wersja dla Mac'ów.
W grze, gracz może wybrać rasę którą będzie zdobywał świat fantasy - rasę ludzi (Humans) lub orków (Orcs). Celem Warcraft'a jest właśnie zdobycie świata, poprzez "usunięcie" rywali z niego. Do osiągnięcia celu będziesz musiał przemierzać świat i zdobywać cenne surowce oraz budować armię. W świecie Warcraft ważną rolę pełnią zosoby i surowce. Dzięki nim będziesz mógł tworzyć budowle, kopalnie, farmy itp. W grze musisz wcielić się w stratega jak i prowadzić działania ekonomiczne.
Gra oferuje tryb multiplayer - jednak tryb ograniczony jest do dwóch graczy. Warcraft jest jedną z gier, które zapoczątkowały boom na gry tego typu - wystarczy wymienić Command and Conqueror. Gra od strony technicznej, grafika i dźwięk, stoi na wysokim pozimie. Nie pozostaje nam już nic innego jak ściągnąć grę i rozpocząć rozgrywkę. Polecamy.

Podsumowanie / Download WARCRAFT ORCS AND HUMANS

Wydawca: Blizzard Entertainment

Rok wydania: 1994
Gatunek: strategiczna RTS

OCENA:


Grę uruchamiacie poprzez wpisanie WAR.EXE w DosBox lub po prostu - przeciągnij ikonkę WAR.EXE na nasz emulator.