stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


WAR ZONE. ZAPROWADŹ POKÓJ NA ŚWIECIE.

odwiedzin: 1972 pobrano: 525

Ekrany z gry


War Zone, gra zręcznościowa z roku 1991 wydana przez Core Design. Gra powstała dla komputerów Amiga i Atari ST.
Jest rok 1999. Obce siły zbrojne próbują przejąć kontrole nad światem. Ty, komandos z krwi i kości, zostałeś wybrany do dowodzenia misją przywrócenia pokoju na świecie. Możesz poprosić o pomoc swojego najlepszego przyjaciela, aby wspólnie zaprowadzić porządek na świecie.
Gra to typowy przedstawiciel gier tzw. Vertical Scrolling (akcja ekranu przewijana w pionie). W latach 90-tych bardzo popularny gatunek gier. War Zone to gra w której musisz zaprowadzić pokój na ziemi. Czyli nic poza strzelaniem, uwlanianiem zakładników i zdobywanie coraz to lepszej broni, nie czeka Cię podczas gry. Jednak mimo tak prostego scenariusza, fani na pewno znajdą przyjamność z gry. Jak pisaliśmy, w latach 90-tych bardzo popularny gatunek, wystrczy wspomnieć o takich tytułach jak Ikari Warriors czy Mercs.
Graficznie, gra stoi na przyzwoitym poziomie. Fani tego gatunku na pewno znajdą to COŚ w tek grze. Smaczku dodaje możliwość gry w dwóch graczy jednocześnie.

Podsumowanie / Download WAR ZONE

Wydawca: Core Design

Rok wydania: 1991
Gatunek: zręcznościówka

OCENA:


War Zone nie wymaga oryginalnego ROM'u. Możecie uruchomić na Aros'ie dołączonym do WinUae. Gra zadowoli się pamięcią 512 kB.