stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


SYNDICATE WARS

odwiedzin: 52 pobrano: 8

Ekrany z gry


Syndicate Wars, gra strategiczna (rts) wydana w 1996 roku przez Bullfrog Productions. Gra ukazała się dla komputerów osobistych PC oraz PlayStation.
Fabuła gry osadzona jest w roku 2191 (95 lat po wydarzeniach z poprzedniej części gry). Kontrolujemy korporację o nazwie EuroCorp. Jest to najpotężniejsza korporacja na świecie kontrolująca wszystkie aspekty świata tj. ekonomiczne, zbrojne jak i kontrolowanie umysłu.
Grę rozpoczynamy w chwili, kiedy w globalnym systemie komunikacji pojawia się wirus "Harbinger". Harbinger niszczy implanty kontroli umysłu. Ludzie "wyzwoleni" (zwani Niekontrolowanymi) decydują się na zbrojne powstanie. Na początku są to pojedyncze jednostki ale z biegiem czasu zaczynają tworzyć zorganizwane siły zbrojne.
Uszkodzenia sieci są tak poważne, że EuroCorp decyduje się na izolowanie poszczególnych stacji. Siedziba w Londynie (kwatera główna) próbuje odzyskać władzę poprzez wysyłanie silnie uzborjonych oddziałów bezpośrednio na pole walki.
Syndicate Wars, w stosunku do pierwowzoru to zdecydowanie poprawiona grafika (pseudo 3D) oraz dość wysoki poziom trudności. Fani pierwszej części powinni zgrać również w sequel.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Secret Service
Recenzja gry w miesięczniku Secret Service z 1996 roku. Numer 40, strona 66.


Podsumowanie / Download SYNDICATE WARS

Wydawca: Electronic Arts
Producent: Bullfrog Productions
Rok wydania: 1996
Gatunek: strategiczna rts

OCENA: