stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


SUPER STREET FIGHTER II TURBO.

odwiedzin: 982 pobrano: 569

Ekrany z gry


Super Street Fighter II Turbo, gra zręcznościowa wydana w 1994 roku przez Capcom. Gra ukazała się pierwotnie dla dla konsol 3DO, PlayStation, Nintendo (i inne). Rok później grę wydano dla komputerów Amiga (w tym dla konsoli Amiga CD32) oraz PC.
Fabuła gry rozgrywa się na ulicach kilku miast na świecie. Gracz wciela się w wybranego wojownika (jednego z kilku dostępnych). Każdy wojownik posiada uniklane ciosy i umięjętności. W prezentowanej grze, wprowadzono nową postać Akuma oraz wprowadzono tzw. Super Combo (na ekranie przedstawione w postaci paska postępu) oraz Air Combo. Super Combo, jeżeli gracz wypełni cały wspomniny pasek - uruchamia się sekwencja ciosów - i w efektywny sposób możemy zakończyć rozgrywkę. Air Combo, jest to zestaw ciosów wykonywany w powietrzu.
Super Street Fighter II Turbo, poza kilkoma kosmetycznymi zmianami, nie różni się od poprzednika znacząco poza jednym. Usunięto mini gry znane z poprzednich części. Czy to wpływa na rozgrywkę? Raczej nie, ale były miłym dodatkiem. Zachowano ten sam, komiksowy, sposób przedstawienia grafiki. Gra zdecydowanie dla fanów serii.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Secret Service 25/1995
Opis postaci w miesięczniku Secret Service z 1995 roku. Numer 25, strony 24-25.
Secret Service 26/1995
Opis ciosów w miesięczniku Secret Servcie z 1995 roku. Numer 26, strony 22-23.


Podsumowanie / Download SUPER STREET FIGHTER II TURBO

Wydawca: Capcom
Producent: Capcom
Rok wydania: 1994
Gatunek: zręcznościówka

OCENA:

Uwaga. Gra dla Amigii, jest w wersji instalacyjnej. Należy uruchomić Workbench i zainstalować grę na twardym dysku przed uruchomieniem. Ustawienia WinUAE jak dla komputerów A1200.