stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


STRONGHOLD. ŚREDNIOWIECZNE SIMCITY.

odwiedzin: 2767 pobrano: 570

Ekrany z gry


Stronghold (Twierdza), to gra która łączy w sobie elementy symulacyjne - budowa zamczysk oraz strategia ekonomiczna - zarządzanie miastem. Grę stworzona przez Stormfront Studios a wydana przez Strategic Simulations, Inc w 1993 roku. Gra powstała dla komputerów PC oraz Macintosh.
Stronghold, jak wspomnieliśmy na wstępie, łączy w sobie elementy symulacyno-ekonomiczne-strategiczne. W grze znajdziemy najlepsze elementy gier strategicznych połączonych z elemenatmi RPG. Świat w grze oglądasz z perspektywy trzeciej osoby. Wcielasz się w "boga", którego zadaniem jest budowanie miast (w tym ulepszanie istaniejących), zaciąganie armii, prowadzenie działalności odkrywczej (w tym pozyskiwanie surowców). Osadnicy w twoich miastach, posiadają unikalne cechy oraz umiejętności - jest to ważny element w grze. Wspomnieliśmy również o wątku RPG. Jak w grach tego typu, każdy Twój wojownik w miarę trwania gry, zwiększa poziom umiejętności.
Stronghold to gra do której wraca się po latach. Jak na lata kiedy powstała, oferwała innowacyjny interfejs oraz rozgrywkę. Grafika stoi na przywoitym poziomie. Warto zagrać raz jeszcze w Twierdzę. Polecamy.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Secret Service
Recenzja gry w miesięczniku Secret Service z 1994 roku. Numer 09, strona 49.
Gambler
Obszerny artykuł w miesięczniku Gambler z 1993 roku. Numer 00, strony 7-13.


Podsumowanie / Download STRONGHOLD

Wydawca: Strategic Simulations, Inc.
Producent: Stormfront Studios
Rok wydania: 1993
Gatunek: strategiczna rpg

OCENA:


Grę uruchomicie przeciągając ikonę STRONG.EXE na DosBOX'a.