stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


SPACE INVADERS. NAJEŹDŹCY Z KOSMOSU.

odwiedzin: 1856 pobrano: 482

Ekrany z gry


Space Invaders, gra zręcznościowa wydana w 1978 (pierwsza wersja gry) przez Taito. Gra ukazała się dla większości ówczesnych komputerów domowych oraz konsol (np. Atari 2600).
Space Invaders to typowy przedstawiciel gier zręcznościowych (shot'em-up). Zadaniem gracza jest wyeliminowanie wszystkich obcych znajdujących się na planszy i zebrać jak najwięcej punktów. Jedynym twoim uzbrojeniem jest działko. Dodatkowo na planszy umieszczono osłony za którymi możesz się schować. Osłony nie są niestety niezniszczalne - za każdym trafieniem obcych - ulega osłabieniu (aż w końcu zniszczeniu).
Space Invaders był jednym z pionierów rozrywki elektronicznej. Grafika obcych ze Space Invaders przewija się do dziś w wielu publikacjach, wydarzeniach (jak logo), stronach internetowych czy filmie (np. Pixele).
Gra którą możecie pobrać z naszej strony nie jest niestety oryginalną wersją - jednak warto uruchomić i zagrać w tę kultową pozycję.

Podsumowanie / Download SPACE INVADERS

Wydawca: Taito
Producent: Taito
Rok wydania: 1978
Gatunek: zręcznościówka

OCENA:

Uwaga. Jak wspomnieliśmy na wstępie, nie jest to wersja oryginalna. Zamieszczona tutaj wersja jest konwersją gry Spca Invaders.