SPACE INVADERS. NAJEŹDŹCY Z KOSMOSU.

odwiedzin: 2113    pobrano: 526


Space Invaders, gra zręcznościowa wydana w 1978 (pierwsza wersja gry) przez Taito. Gra ukazała się dla większości ówczesnych komputerów domowych oraz konsol (np. Atari 2600).
Space Invaders to typowy przedstawiciel gier zręcznościowych (shot'em-up). Zadaniem gracza jest wyeliminowanie wszystkich obcych znajdujących się na planszy i zebrać jak najwięcej punktów. Jedynym twoim uzbrojeniem jest działko. Dodatkowo na planszy umieszczono osłony za którymi możesz się schować. Osłony nie są niestety niezniszczalne - za każdym trafieniem obcych - ulega osłabieniu (aż w końcu zniszczeniu).
Space Invaders był jednym z pionierów rozrywki elektronicznej. Grafika obcych ze Space Invaders przewija się do dziś w wielu publikacjach, wydarzeniach (jak logo), stronach internetowych czy filmie (np. Pixele).
Gra którą możecie pobrać z naszej strony nie jest niestety oryginalną wersją - jednak warto uruchomić i zagrać w tę kultową pozycję.

Uwagi: Uwaga. Jak wspomnieliśmy na wstępie, nie jest to wersja oryginalna. Zamieszczona tutaj wersja jest konwersją gry Spca Invaders.

Przejdź do sekcji: Download SPACE INVADERS
SPACE INVADERS
Ocena


Udostępnij
Download

Masz problem z uruchomieniem gry? Przeczytaj:
Jak uruchamiać gry: PC


Tagi