stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


SPACE INVADERS. NAJEŹDŹCY Z KOSMOSU.

odwiedzin: 1507 pobrano: 407 0

Ekrany z gry


Space Invaders, gra zręcznościowa wydana w 1978 (pierwsza wersja gry) przez Taito. Gra ukazała się dla większości ówczesnych komputerów domowych oraz konsol (np. Atari 2600).
Space Invaders to typowy przedstawiciel gier zręcznościowych (shot'em-up). Zadaniem gracza jest wyeliminowanie wszystkich obcych znajdujących się na planszy i zebrać jak najwięcej punktów. Jedynym twoim uzbrojeniem jest działko. Dodatkowo na planszy umieszczono osłony za którymi możesz się schować. Osłony nie są niestety niezniszczalne - za każdym trafieniem obcych - ulega osłabieniu (aż w końcu zniszczeniu).
Space Invaders był jednym z pionierów rozrywki elektronicznej. Grafika obcych ze Space Invaders przewija się do dziś w wielu publikacjach, wydarzeniach (jak logo), stronach internetowych czy filmie (np. Pixele).
Gra którą możecie pobrać z naszej strony nie jest niestety oryginalną wersją - jednak warto uruchomić i zagrać w tę kultową pozycję.

Podsumowanie / Download SPACE INVADERS

Wydawca: Taito
Producent: Taito
Rok wydania: 1978
Gatunek: zręcznościówka

PC (0.01 MB)    
OCENA:

Uwaga. Jak wspomnieliśmy na wstępie, nie jest to wersja oryginalna. Zamieszczona tutaj wersja jest konwersją gry Spca Invaders.
Nie udało ci się pobrać gry albo uruchomić?
Zajrzyj na nasze forum. Możesz zadać tam pytanie dotyczące tej gry.

Napisz komentarz

Jesteś botem? (wpisz tylko pierwszą literę [n]ie)?

Komentarze