stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


SONIC CD

odwiedzin: 302 pobrano: 61

Ekrany z gry


Sonic CD, gra zręcznościowo - platformowa wydana w 1993 roku przez SEGA. Oryginalna wersja gry ukazała się dla konsoli SEGA. W 1996 roku pojawiła się wersja dla komputerów PC.
W grze wcielamy się w tytułowego jeża Sonic`a. Twoim zadaniem jest uwolnienie "Małej Planety" (Little Planet) z rąk doktora Robotnika. Mała Planeta, to twór dość dziwny - potrafi przesuwać czas - przez co jest bardzo niebezpiecznym narzędziem w nieodpowiednich rękach. Wędrując po śwecie, będziesz podróżował poprzez czas i przestrzeń - aby w końcu dorwać Robotnika. Poboczym zadaniem, wcale nie mniej ważnym, jest odbicie Amy Rose z rąk "metalowego" Sonica.
Sonic CD, to bardzo ładna (pod względem graficznym) jak i wciągająca gra zręcznościowa. Cała gra, to siedem światów podzielona na kilka etapów. W każdym z nich będziesz biegał, skakał, "niszczył" roboty oraz zbierał złote ringi. Gra dla całej rodziny. Polecamy.

Podsumowanie / Download SONIC CD

Wydawca: SEGA
Producent: SEGA
Rok wydania: 1993
Gatunek: zręcznościówka platformówka

OCENA:

Gra ze względu na swój "wiek" wymaga starszego systemu Windows (np. XP i niżej). Jeżeli jesteście posiadaczami Windows 7, możecie ściągnąć legalną wersję systemu Windows XP (maszyna wirtualna). Na Windows XP, bez problemu uruchmicie grę.