stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


SOLDIER OF FORTUNE

odwiedzin: 120 pobrano: 22

Ekrany z gry


Soldier of Fortune, gra FPS wydana w 2000 roku przez Activision. Gra ukazała się dla komputerów osobistych PC (Windows, Linux) oraz konsol PlayStation i Dreamcast.
Na początku gry terroryści kradną cztery głowice nuklearne ze składu w Rosji oraz ochraniają je, aby je sprzedać państwom Trzeciego Świata.
John Mullins oraz jego partner Hawk, pracujący dla organizacji najemników mają za zadanie powstrzymać terrorystów i nie dopuścić, żeby broń wpadła w niepowołane ręce. Ich pierwszym celem jest Wilhelm Dekker, nowojorski gangster, bardziej znany jako Sabre. Jest on bratem międzynarodowego terrorysty Sergieja Dekkera, który stoi za kradzieżą głowic. Po zniknięciu Sabre ruszają na pełną niebezpieczeństw wyprawę dookoła świata w celu unieszkodliwienia terrorystów. W wojskowym transporcie w Ugandzie, w Kosowie i na irackim lotnisku udaje im się odnaleźć trzy spośród czterech głowic. Po tych czterech wyprawach wychodzi na jaw, że za kradzieżą głowic stoi neo-nazistowska organizacja terrorystyczna zwana The Order dowodzona przez Sergieja Dekkera. Mullins i Hawk wiedzą, że mają powiązania z szefem nowojorskiego gangu, Sabrem. Pod koniec pogoni za bratem Sergieja, John go dopada, a Sabre mu wyjawia tajemnice o planie zwanym Jessica Six oraz gdzie się znajduje Sergiej. Mullins zabija Sabra. Podczas jednej z akcji w Sudanie, mającej na celu przechwycenie ostatniej głowicy jądrowej, Mullins i Hawk trafiają do bazy, w której jest prototyp rakiety balistycznej gotowy do odpalenia. Dochodzi tam do ich pierwszego spotkania z Dekkerem. Hawk zostaje zastrzelony przez Dekkera, Mullins zostaje ranny podczas eksplozji w bazie, a Dekker ucieka. Od tej pory John poprzysięga terroryście zemstę. Bohater odwiedza japońską firmę, która specjalizuję się w systemach kierowania rakiet, w której Dekker złożył zamówienie. Przed obawą iż Dekker mógł oddać plan Jessiki Six generałowi Amu, Mullins wybiera się do Basry w Iraku, gdzie znajduje wspólnika Dekkera. Ten w obawie przed gniewem Mullinsa wyjawia mu położenie starej rafinerii naftowej, w której trwają prace nad procesem wzbogacania uranu przeznaczonego do budowy głowic atomowych. W trakcie rozmowy zostaje rozstrzelany przez śmigłowiec pilotowany przez emisariuszy Dekkera. Najemnik wyrusza do wspomnianej rafinerii i wysadza główną instalację. Tam odkrywa, iż ostatnią dostawę uranu dostarczono do Hannoveru w Niemczech. Okazuje się, że Sergiej ukrywa się właśnie tam, chroniony przez mury starej, gotyckiej twierdzy i całą armie ochroniarzy. Jest też bliski ukończenia budowy nowej rakiety uzbrojonej w taktyczną głowice jądrową. Po dramatycznej strzelaninie w centrum dowodzenia terrorystów i powstrzymaniu startu pocisku Mullins rusza w pościg za swoim ostatnim celem. Dopada go, gdy Dekker próbuje uciec z bazy swoim okrętem podwodnym. Jego jedynym życzeniem jest pomścić przyjaciela i raz na zawsze zakończyć sprawę. Po wyeliminowaniu wszystkich terrorystów przychodzi czas na ich szefa. Mullins zabija Dekkera zrzucając na niego część konstrukcji do wodowania okrętu. Osobista krucjata najemnika zostaje zakończona.
via Wikipedia

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Secret Service
Recenzja gry w miesięczniku Secret Service z 2000 roku. Numer 78, strony 50-51.


Podsumowanie / Download SOLDIER OF FORTUNE

Wydawca: Activision
Producent: Raven Software
Rok wydania: 2000
Gatunek: fps

OCENA:

Na łamach naszej strony pobierzecie grę w wersji RIP (Platinum). Jeżeli nie uda wam się uruchomić, możecie pobrać Soldier of Fortune Community Edition  .