stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


SIMANT: THE ELECTRONIC COLONY.

odwiedzin: 502 pobrano: 312

Ekrany z gry


SimAnt: The Electronic Colony, gra symulacyjna (z dobrze znanej rodziny Sim) wydana przez Maxis Software. Gra ukazała się w 1991 roku dla komputerów PC i rok później dla komputerów Amiga.
SimAnt, to typowy przedstawiciel rodziny gier Sim (od Maxis). Naszym zadaniem, w prezentowanym tytule, jest takie kierowanie kolonią mrówek, aby wypędzić ludzi z domu.
W grze możemy wcielić się w dowolną mrówkę w kolonii np. możemy być robotnicą, strażnikiem czy królową. Bierzemy czynny udział w życiu mrówek - ustalamy pracę kolonii, chodujemy larwy, kopiemy tunele czy organizujemy wyprawy na inne kolnie mrówek. Wszystko po to, aby stworzyć jak największą kolonię i, jak wspomnieliśmy wcześniej, wypędzić ludzi z ich domu.
Gra oferuje trzy tryby gry: Quick Game, Full Game oraz Experimantal. W pierwszej z nich, twoim zadaniem jest pokonanie wrogiej kolonii. Pełna gra (Full Game), to rozprzesztrzenianie się kolonii i wypędzenie ludzi z domu. Experimental - w tym trybie gracz może kontrolować czerwone mrówki i pająki. Mamy dostęp do środków eksperymantalnych np. pestycydy, jedzenie itp.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Top Secret
Recenzja gry w miesięczniku Top Secret z 1993 roku. Numer 03, strony 30-31.


Podsumowanie / Download SIMANT

Wydawca: Maxis Software
Producent: Maxis Software
Rok wydania: 1991
Gatunek: symulator

OCENA:

Zamieszczona gra w wersji dla Amigi, jest w wersji LoRes i HiRes. Aby uruchomić wersję HiRes ustaw parametry emulatora WinUAE jak dla komputerów A1200.