stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


SHADOW OF THE BEAST. ZEMSTA BESTI.

odwiedzin: 2033 pobrano: 652

Ekrany z gry


Shadow of the Beast, gra zręcznościowa wydana w 1989 roku przez Psygnosis. Gra powstała dla komputerów Amiga, Atari ST, ZX Spectrum, C64, Amstrad CPC oraz konsol Sega.
Wiele lat temu, pod osłoną nocy, zostało porwane dziecko i zaniesione do tajemniczej świątyni zwanej Necropolis. Tutaj dzieckiem zajęli się czarnoksiężnicy - wojownicy Władcy Bestii. Dziecko, które zostało porwane, zostało eskortowane poprzez sieć labiryntów oraz ciemnych pokoi do miejsca, gdzie magowie mogli zamienić go w super silną i potężną bestię. Wszystkie wspomnienia z jego życia zostały wymazane. Od tej pory jest wojownikiem Bestii.
Wiele lat później, odkrył kim właściwie jest. Odkrył prawdę, teraz postanawia się zemścić na jego panach. To ty jesteś tym dzieckiem. To Twoja podróż.
Gra jak na rok kiedy powstała - imponuje grafiką i technicznymi rozwiązaniami. Shadow of the Beast jest klasykiem wśród gier jakie powstały dla kompuetrów Amiga. Pozycja obowiązkowa każdego fana zręcznościówek.

Podsumowanie / Download SHADOW OF THE BEAST

Wydawca: Psygnosis
Producent: Reflections
Rok wydania: 1989
Gatunek: zręcznościówka

OCENA:

Wersja dla Amigi nie wymaga oryginalego romu (można uruchomić na romie AROS). Shadow of the Beast zadowala się pamięcią 0,5Mb Chip RAM.