stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


RICK DANGEROUS 2. PONOWNIE W AKCJI.

odwiedzin: 2578 pobrano: 1053

Ekrany z gry


Rick Dangerous 2, sequel platformówki Rick Dagerous. Gra wydana w roku 1990 przez Core Design Ltd. Gra powstała dla komputerów Amiga, Atari ST, C64 oraz PC. Rick Dangeorus 2 wyszedł spod szyldu studia MicroStyle.
Jest rok 1945. Rick dopiero wrócił z poprzedniej przygody żeby odpocząć, a tu już szykuje się nowa. Nad Londynem zauważono dziwne obiekty latające. Rick jako poszukiwacz skarbów i odkrywca nie może tego przegapić. Szybko udaje się do Hyde Parku, gdzie wylądowały tajemnicze obiekty. Tak rozpoczyna się nowa przygoda dzielnego Rick'a.
W grze mamy do pokonania cztery poziomy: Hyde Park, Lodowe jaskinie Freezi'e, Las, Kopalnie błota atomowego. W porównaniu z poprzednią częścią, w grze minimalnie poprawiono grafikę. Dźwięk natomiast pozostał bez zmian. Mimo to, warto zagrać raz jeszcze w Rick'a Dangerousa.

Podsumowanie / Download RICK DANGEROUS 2

Wydawca: Core Design
Producent: Microstyle
Rok wydania: 1990
Gatunek: platformówka zręcznościówka

OCENA:


Uwaga. Pobierając wersję dla Amigi należy zaopatrzeć się w oryginalny ROM w wersji np. 1.3, gdyż dostarczany AROS z najnowszym emulatorem WinUAE nie pozwala na uruchomienie tejże gry.