stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


PRINCE OF PERSIA. URATOWAĆ KSIĘŻNICZKĘ PERSJI.

odwiedzin: 4454 pobrano: 2185

Ekrany z gry


Prince of Persia, gra platformowa-zręcznościowa wydana przez Broderbund w roku 1990. Gra powstała dla komputerów Amiga, Atari ST oraz PC.
Pod nieobecność sułatana Persji, podstępny wezyr Jaffar, chcąc przejąć władzę, musi pojąć za żonę księżniczkę Persji. Jednak ona ma już wybranka serca. Jaffar nie może tego znieść i uwięził piękną księżniczkę w wieży pałacowej. Księżniczka musi być uwolninona w ciągu jednej godziny - inaczej, będzie musiała poślubić wezyra Jaffar'a.
Tak mniej więcej wygląda historia. Domyślasz się, że to ty jesteś wybrankiem serca księżniczki. I to ty masz godzinę, aby ją uwolnić. Problem w tym, że jesteś w lochach i nic nie pomaga Ci w dotarciu do księżniczki. Musisz liczyć tylko na własne siły.
Prince of Persia, jak na rok powstania, zachwyca dopracowaną animacją postaci. Jest to jedna z gier w których postać porusza się bardzo naturalnie - nie dużo brakuje do perfekcji. Jednak drugi plan już nie jest tak dopracowany - jednak, w grę powinien zgarać każdy, kto lubi gry platformowe.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Top Secret
Numer 02 z 1992 roku. Artykuł + mapa na stronach od 13 do 16.
Top Secret 03.1992
Dodatkowy opis z poprzedniego numeru Top Secret. Number 03, strona 23.


Podsumowanie / Download PRINCE OF PERSIA

Wydawca: Brøderbund
Producent: Domark
Rok wydania: 1990
Gatunek: platformówka zręcznościówka

OCENA:


Wersja dla Amigi nie wymaga oryginalnego romu. Można uruchomić grę używając Aros'a dołączonego do najnowszego emulatora WinUAE.