stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


PORTS OF CALL. JAK ZOSTAĆ ARMATOREM?

odwiedzin: 2576 pobrano: 956

Ekrany z gry


Ports of Call, gra handlowo-symulacyjna wydana przez AEGIS w 1986 roku dla komputerów Amiga. W późniejszym czasie wydana również dla komputerów PC.
Na start w grze otrzymujesz kwotę 5 milionów dolarów na stworzenie linii morskiej (spedycji). Za tę kwotę musisz kupić swój pierwszy statek do przewozu towarów. Celem gry jest zarabienie jak największej ilości pieniędzy w określonym czasie. Przy wyborze trybu gry masz możliwość ustalenia przez jaki czas będziesz grał - 1 godzina, 2 godziny oraz opcja "do końca". Następnym etapem będzie wybór portu domowego. Masz możliwość wyboru kilkudziesięciu portów na całym świecie np. Londyn, Singapur, San Francisko i wiele więcej. W zależności od portu (i kontynentu) będziesz przewoził różnego rodzaju towary np. tekstylia, elektronikę i inne. Niektóre zlecenia wymagają dostarczenia w określonym czasie, pamiętaj o tym przy ustaleniu szybkości transportu (statki zużywają paliwo, bark paliwa na pełnym morzu sporo kosztuje).
Ciekawą opcją jest dodanie do całości elementów zręcznościowych np. opuszczanie portu lub zawijanie do portu, omijanie lofdowców itp.
Podsumowując, gra Ports of Call, jest gratką dla fanów gier ekonomicznych. Graficznie prezentuje przyzwoity poziom, co nie jest może aż takim ważnym elementem tej gry. Polecamy.

Podsumowanie / Download PORTS OF CALL

Wydawca: Aegis

Rok wydania: 1986
Gatunek: ekonomiczna symulator

OCENA:


Gra dla Amigi: ustawienia jak dla komputerów A500.

Grę dla PC uruchomicie przez POCUS.EXE.

Sprzyjających wiatrów!