NORTH AND SOUTH. WOJNA Z PRZYMRÓŻENIEM OKA.

odwiedzin: 15952    pobrano: 5871


North and South to gra strategiczna z elementami zręcznościowymi. Gra ujrzała światło dzienne w 1989r. North and South wydała forma Infogrames znana z takich gier jak np. Alcatraz. Gra powstała dla komputerów Amiga, Atarti ST oraz PC.
North and South osadzona jest w czasach wojny domowej w Stanach Zjednoczonych. Przed rozgrywką wybieramy stronę konfliktu konfederaci (południe) lub unię (północ). Poza tym możemy wybrać poziom trudności oraz dodatki takiej jak np. ataki indian (meksykanów), burze. Gra umożliwia rozgrywkę dwóch graczy, co znacznie podnosi atrakcyjność gry.
Główny ekran gry to mapa Stanów Zjednoczonych podzielona na stany. Rozgrywkę rozpoczynamy posiadając po dwie armie oraz kilka stanów. Celem gry jest zajęcie całego terytorium. Gra podzielona jest na kilka gier: pole bitwy, atak na fort oraz atak na pociąg z pieniędzmi. Każdy etap jest bardzo dynamiczny. Należy pamiętać, że pieniądze wożone przez pociąg jest bardzo ważna w grze. Po zapełnieniu sejfu dostajemy kolejną armię - co ma nie bagatelne znaczenie w dlaszej rozgrywce.
Gra mimo upływu lat (1989r.) dalej bawi jak przed laty. Mimo iż graficznie jak i efekty dźwiękowe nie powalają, tak rozgrywka jest bardzo wciągająca. Ogólnie gra w którą należy zagrać.

Uwagi:
Ze względu na rok powstania gry, wersja dla Amigi wymaga oryginalnego romu (np. Kickstart 1.3). Na AROS, niestety nie udało nam się uruchomić tej gry.
Polecamy wersję dla Amigi, graficznie zdecydowanie lepiej wygląda niż wersja dla PC.

Gry, które mogą ci się spodobać

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Top Secret

Numer 02 z 1991 roku. Opis gry nzjadziecie na stronach 30 i 31 czasopisma.
Life is Feudal INT

NORTH AND SOUTH
Ocena


Udostępnij
Download

Tagi