stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


MORTAL KOMBAT. POKONAĆ SHANG TSUNGA.

odwiedzin: 3630 pobrano: 1153

Ekrany z gry


Mortal Kombat, gra zręcznościowa wydana przez Virgin Interactive w roku 1994. Gra dla komputerów Amiga i PC jest konwersją gier znaną z automatów zęcznościowych. Poza tym gra została wydana dla konsol SEGA.
Przez ostatnie 500 lat, Shang Tsung organizuje turniej wojowników na odległej wyspie. Turniej organizowany jest dla najlepszych wojowników na świecie. Stawką jest życie. Aby przeżyć, musisz przejść cały turniej - walcząc z każdym wojownikiem po kolei oraz z własną kopią. Jedną z ostatnich walk, jest wlaka z potężnym GORO, mutantem o czterech rękach. Ostatnia, po pokonaniu GORO - to walka z samym Shang Tsungiem.
Tak po krótce wygląda historia gry. Mortal kombat to typowa gra zręcznościowa - reprezentująca bardzo popularne w tamtych czasach sztuki walki. W grze wybieramy swojego bohatera (wojownika), który posiada unikalne zdolności. Gra charakteryzuje się bardzo szybką akcją. Jest to jedna z gier w którą powinniśmy zagrać, a przynajmniej znać.
Graficznie bardzo dobracowana. Jedna z pierwszych gier w których zostosowano digitalizowane obrazy postaci. Mortal Kombat w czasach kiedy powstał, wyznaczył pewien trend (animacje postaci, wojownicy nie rysowani - a digitalizowane zdjęcia).

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Secret Service
Wzmianka w miesięczniku Secret Service z 1994 roku. Numer 10, strona 32.
Secret Service 11.1994
Opis tajnych cisów. Secret Service z 1994 roku, numer 11, strony 30-31 oraz 33.


Podsumowanie / Download MORTAL KOMBAT

Wydawca: Virgin Interactive
Producent: Probe Software
Rok wydania: 1993
Gatunek: zręcznościówka

OCENA:


Wersja dla Amigii wymaga oryginalnego romu (np. Kisckstart 1.3), pamięć 1 Mb Chip RAM. Ustaw przynajmniej dwie stacje dyskietek (Floppy Drives), ponieważ dosyć często będziesz musiał zmieniać dyskietki!