stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


MONKEY ISLAND 2 - LECHUCKS`S REVENGE

odwiedzin: 573 pobrano: 259

Ekrany z gry


Monkey Island 2 LeChuck`s Revenge, gra przygodowa (point and click) wydana w 1991 roku przez LucasArts. Gra ukazała się dla komputerów Amiga, Macintosh oraz PC.
Akcja gry rozgrywa się w fikcyjnym obszarze trzech wysp karaibskich kilka miesięcy po zakończeniu The Secret of Monkey Island. Gra rozpoczyna się w momencie, gdy Guybrush Threepwood wisząc na linie w jakiejś jaskini, rozmawia z Elaine Marley o wydarzeniach, które doprowadziły do tej sytuacji. Po tej scenie rozpoczyna się rozgrywka będąca retrospekcją większej części opowieści. Akcja zaczyna się na Scabb Island, w podróży Gyubrush będzie również poruszał się pomiędzy innymi wyspami: Phatt Island, Booty Island i ostatecznie Dinky Island.
Retrospekcja ma swój początek, gdy Gyubrush postanawia zdobyć sławny skarb Big Whoop i szuka statku, który by go mógł zabrać na wyspę, gdzie się ów skarb znajduje. Już na samym początku spotyka byłego mata LeChucka – Largo LaGrande, który nałożył embargo na całą wyspę. Gyubrush pokazuje La Grande brodę LeChucka i oznajmia mu, że ten już nie żyje. La Grande kradnie mu tę brodę, doprowadzając do wskrzeszenia złego pirata. Nasz bohater spotyka tu również Voodoo Lady, która odkrywa przed nim tajemnicę wielkiego skarbu, oznajmiając mu, że mapa skarbu Big Whoop jest podzielona na cztery części. Większość całej rozgrywki to właśnie poszukiwania wszystkich czterech części mapy.
Po wielu perypetiach na kolejnych wyspach i ostatecznie zdobyciu wszystkich części mapy, przy pomocy kartografa Willy'ego, Gyubrush dostaje się do twierdzy LeChucka, gdzie zostaje schwytany. Po zabawach z materiałami wybuchowymi nasz bohater dostaje się na Dinky Island gdzie spotyka Hermana Toothrota oraz jego papugę, która staje się pomocna w dalszych poszukiwaniach. Ostatecznie po znalezieniu miejsca, gdzie mógłby się znajdować ów skarb, retrospekcja się kończy.
Lina, na której wisiał Guybrush się urywa i wpada on w głąb serii korytarzy podziemnych, gdzie spotyka LeChucka. Tutaj poznaje swoją i LeChucka przeszłość i tutaj też historia ma swój finał. via Wikipedia

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Top Secret
Opis gry w miesięczniku Top Secret z 1992 roku. Numer 04, strony 35-36.


Podsumowanie / Download MONKEY ISLAND 2 LECHUCKS REVENGE

Wydawca: LucasArts
Producent: LucasArts
Rok wydania: 1991
Gatunek: przygodówka point and click

OCENA:

Polecamy wersję dla komputerów Macintosh (aby uruchomić skorzystajcie z emulatora Basilisk - więcej informacji na forum).