LOST VIKINGS. ZAGUBIENI WIKINGOWIE.

odwiedzin: 3301    pobrano: 1141


Lost Vikings, gra logiczna wydana w 1993 roku przez Interplay Entertainment. Gra powstała dla komputerów Amiga, PC oraz dla konsoli Sega.
Gdzieś na północy, znajduje się wioska w której mieszkają trzej wikingowie, Olaf - mocny, Baleog - dziki oraz Erik - szybki. Jak każdego roku, właśnie odbywa się festyn. Święto zbiorów. Jak zwykle pod wieczór zacznie się polowanie. Nasi dzielni bohaterowie również biorą w nim udział i jak zwykle wracają najpóźniej.
W międzyczasie międzygalaktyczny badziorek zwany Tomator, poszukuje dla swojego zoo nowych próbek. Próbek życia. Jest pewnien, że znajdzie takie próbki na maleńkiej planecie zwanej Ziemia. I nie mylił się. Znalazł idealnych przedstawicieli do swojego kramiku - i którz to może być? Oczywiście, że Olaf, Bealeong i Erik. Tomator wyczekał, aż wszyscy pójdą spać po polowaniu i porwał swoje ofiary na swój statek.
I tak oto zaczyna się Twoja przygoda. Musisz uratować trzech dzielnych wikingów z rąk Tomatora i sprowadzić ich na ziemię. Jak już wiesz, sterujesz trzema wikinagmi. Każdy ma inne umiętności - Olaf jest świetnym blokerem (posiada tarczę), Baleog atakuje (posiada miecz) a Eryk jest zwinny i szybki (jego umiejętnością są skoki). Musisz tak kooperować aby odnieść sukces.
Graficznie gra prezentuje się solidnie, dźwięk również odpowiednio dobrany. Ogólnie gra bardzo wciągająca. Zabawa na minimum kilka dni

Uwagi:
Wersja dla Amigi nie wymaga oryginalnego romu (może być AROS). Ustaw 1 Mb Chip RAM oraz dwie stacje dystkietek (dla komfortu gry).Gry, które mogą ci się spodobać

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Secret Service

Opis gry znajdziecie w miesięczniku Secret Service. Rok 1994, numer 09, strona 30.

Gry Komputerowe część 1

Poradnik do gry w miesięczniku Gry Komputerowe z 1993 roku. Numer 01, strony 32-34.

Gry Komputerowe część 2

Poradnik do gry w miesięczniku Gry Komputerowe z 1994 roku. Numer 01, strony 31-33.
Formula Fusion

Przejdź do sekcji: Download LOST VIKINGS
LOST VIKINGS
Ocena


Udostępnij
Download

Tagi