stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


KAJKO I KOKOSZ. NA RATUNEK MIRMIŁOWA.

odwiedzin: 5510 pobrano: 1516


Kajko i Kokosz, gra przygodowa (point and click) wydana w roku 1995 przez Seven Stars. Gra powstała dla komputerów Amiga.
Za górami, za lasami była sobie wioska, zwana Mirmiłów. W wiosce tej żyli spokojni osadnicy, widodący spokojne życie. Nieopodal, zamieszkiwała banda zbójców, któzy za wszelką cenę chciała wykurzyć mieszkańców Mirmiłowa. Co zrobić, żeby się pozbyć osadników? Zatruć wodę w miejscowej studni - jak wymyślili tak też zrobili. Plan zbójców udał się w 100% (jak nic przedtem).
I teraz wkraczasz ty. Sterując dwoma głównymi postaciami (znanych z komiksów Jana Christy) Kajkiem i Kokoszem musisz uratować mieszkańców przed niechybną śmiercią. Kajko, jest mniejszy, ale zarazem sprytniejszy od swojego kompana Kokosza, który nie błyszczy inteligencją, ale jest silny jak wół. W swojej wędrówce musisz umiejętnie korzystać z umiejętności swoich bohaterów.
Graficznie, gra prezentuje wysoki poziom (jak na ówczesne polskie produkcje). Tła, postacie, intro dopracowane w najmniejszym szczególe. Do tego muzyka dopełnia klimat. Jest to jedna z polskich gier w które warto zagrać.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Secret Service
Recenzja gry w miesięczniku Secret Service z 1995 roku. Numer 21, strona 19.
Secret Service 22/1995
Opis gry w miesięczniku Secret Service z 1995 roku. Numer 22, strona 10.


Podsumowanie / Download KAJKO I KOKOSZ

OCENA:


Gra wymaga 1Mb pamięci RAM, pozostałe ustawienia jak dla A500.
Grę w wersji dla PC uruchomia polecenie EGAPL.EXE.