stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


JUNGLE STRIKE. POWSTRZYMAĆ TERRORYZM.

odwiedzin: 3183 pobrano: 1145

Ekrany z gry


Jungle Strike, jest kontynuacją świetnej gry jaką był Desert Strike. Gra powstała w 1994 roku dla komputerów Amiga a w roku 1995 dla PC. Jungle Strike wydała firma Elektronic Arts. Co ciekawe wersja dla Amigi wyszła spod szyldu Ocean, a wersja dla PC - Gremlin Interactive.
Jak w poprzedniej części (przyp. Desert Strike), tym razem również musimy zapobiec światowemu terroryzmowi. Siły generała Kilbaba i Carlosa Ortegi sprzymierzyły się. Na świecie panuje coraz większe napięcie. Kilbaba i Ortega testują broń atomową, są w jej posiadaniu. Teraz czas na zniszczenie obecnego ładu na świecie. Jedynym ratunkiem jest elitarna jednostka śmigłowców Comanche. Za sterami jednej z nich zasiadasz ty. Od Ciebie zależy przyszłość...
Jungle Strike, nie różni się sterowaniem od poprzednika. Mapy taktyczne też nie przeszły jakiś gruntownych zmian. Jeżeli grałeś w poprzednią część, powinieneś czuć się za sterami nowego śmigłowca, jak ryba w wodzie. Pod względem graficznym nie wprowadzono wiele poprawek. Jak na sequel, gracz nastawiał się na bardziej rozbudowaną graficznie grę. Ogólnie, można zagrać w Jungle Strike, jednak nie jest to pozycja obowiązkowa.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Top Secret
Krótki opis w miesięczniku Top Secret z 1995 roku. Numer 01, strona 17.


Podsumowanie / Download JUNGLE STRIKE

OCENA:


Wersja dla Amigi nie wymaga oryginalnego romu. Można uruchomić grę używając Aros'a dołączonego do najnowszego emulatora WinUAE. Wersja którą zamieszczamy jest dla komputerów z kośćmi AGA. Należy ustawić w sekcji Chipset właśnie ten układ. Poza tym ustaw pamięć na przynajmniej 1 Mb Chip RAM.