stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


INCREDIBLE MACHINE. NIESAMOWITE MASZYNY.

odwiedzin: 4436 pobrano: 724

Ekrany z gry


Incredible Machine, gra logiczna wydana w 1992 roku przez Sierra Entertainment. Gra została wydana dla komputerów PC, Macintosh oraz konsoli 3DO.
Celem gry jest stworzenie maszyny która będzie działać wg. wytycznych. Przed każdym poziomem masz określony cel, co maszyna ma robić. Dzięki przedmiotom dostępnym dla wybranego poziomu masz stworzyć taki mechanizm aby osiągnąć ten cel. Do dyspozycji masz przeróżne obiekty np. huśtawki, piłki, liny, wiatraki, widerka itp. Wszystkie przedmioty musisz tak ustawiać aby razem stanowiły 'jedność'.
Przed rozpoczęciem rozgrywki możesz wybrać paramtery gry takie jak warunki atmosferyczne czy ciśnienie atmosferyczne. W zależności od tego przedmioty z których będziesz układał maszynę będą się inaczej zachowywać.
Gra Incredible Machine, jest grą która wciąga na długie godziny. Nie ma tu sztywnych reguł jak maszyna ma wyglądać, żeby przejść poziom. Tutaj wyznacznikiem jest po prostu - działanie maszyny w taki sposób aby osiągnąć cel. Graficznie gra prezetuje się przyzwoicie jak na rok kiedy powstała (1992). Gra szczególnie polecena dla ludzi lubiących łamigłówki.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Top Secret
Recenzja gry w magazynie Top Secret z 1993 roku. Numer 04, strony 22-23.


Podsumowanie / Download INCREDIBLE MACHINE

Wydawca: Sierra Entertainment
Producent: Dynamix
Rok wydania: 1992
Gatunek: logiczna

OCENA:Grę uruchamiasz poprzez przeciągnięcie pliku TIM.EXE na ikonę DosBox.