stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


HEXEN. W MROCZNYM ŚWIECIE MAGII.

odwiedzin: 1691 pobrano: 419

Ekrany z gry


Hexen, gra FPS (z elementami RPG) wydana w 1995 roku przez Id Software. Gra ukazała się dla komputerów osobistych PC, Macintosh oraz konsole Nintendo 64, sega Saturn oraz PlayStation. Istnieje również wersja dla komputerów Amiga - jest to konwersja oryginalnego tytułu.
Hexen, jest grą utrzymaną w klimacie mrocznego świata magii. Celem jest odnalezienie i zgładzenie demona Koraxa. W grze mamy możliwość wyboru postaci (z trzech dostępnych ras): mag, wojownik lub kleryk. Każda postać charakteryzuje się innymi cechami np. wojownik będzie wymachiwał i używał broni siecznej, mag - składnia się ku czarom a kleryk - no cóż - wiara czyni cuda :) Wybór jest bardzo ważnym czynnikiem gry - autorzy zapewniają, że od wybranej postaci - na naszej drodze pojawiać się będą inne przedmioty i wrogowie o nieco odmiennych umiejętnościach.
Hexen to gra zbliżona bardziej do gry Doom (rozwal wszystko co spotkasz po drodze) niż do RPG (Dungeon Master to to nie jest). Jeżeli nie jesteś wybitnie nastwiony na RPG (a lubisz takie elementy) - na pewno Hexen będzie grom dla ciebie.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Secret Service
Recenzja gry w miesięczniku Secret Service z 1996 roku. Numer 01, strony 46-47


Podsumowanie / Download HEXEN

Wydawca: Id Software
Producent: Raven
Rok wydania: 1995
Gatunek: fps rpg

OCENA:

Uwaga. Gra zamieszczona na naszej stronie jest wersją okrojoną (tzw. wersja rip, bez dodatków)