stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


HEROES OF MIGHT AND MAGIC. KULTOWY RPG.

odwiedzin: 3453 pobrano: 1159

Ekrany z gry


Heroes of Might and Magic, jest grą strategiczną z elementami RPG wydana w 1995 roku przez New World Computing. Gra zapoczątkowała udaną serię pod tym samym tytułem. Ogółem powstało sześć odsłon tej gry.
Akcja gry osadzona jest w średniowiecznym świecie fantasy. Głównym celem gry jest zdobycie wszystkich zamków i zniszczenie wszystkich "herosów". Jednak w grze przeiwdziano też inne zakończenia jak np. zdobycie pewnej ilości złota lub innych artefaktów. Wędrując poprzez świat napotkasz na wiele wrogisz stworów z którymi będziesz musiał się zmierzyć. System walki w grze jest bardzo dobrze dopracowany i nawet początkującym graczom nie sprawi problemu (mamy opcję walki automatycznej). W grze masz do wyboru spośród czterech "herosów" którymi będziesz dowodził: Rycerz, Barbarzyńca, Czarodziejka i Czarodziej. Każdy bohater ma inne właściwości i może dowodzić innym rasom.
Gra bardzo wciągająca, jest to kolejna perełka wśród gier które można zaliczyć w poczet top 100 gier wszechczasów. Graficznie jak i dźwiękowo Heroes stoi na przyzwoitym poziomie. Pomimo lat, warto sięgnąć po grę i jeszcze raz zagrać.

Podsumowanie / Download HEROES OF MIGHT AND MAGIC

Wydawca: New World Computing
Producent: UbiSoft
Rok wydania: 1995
Gatunek: strategiczna

OCENA:


Aby uruchomić grę przeciągnij ikonę HEROES.BAT na DosBox.