stare gry

Stare gry. Świat klasyki gier komputerowych.


HEIMDALL. PRZYGODA W KRAINIE WIKINGÓW.

odwiedzin: 2373 pobrano: 841


Heimdall, gra przygodowa z elementami zręcznościowymi oraz RPG, wydana przez firmę Core Design w 1991 roku. Gra powstała dla komputerów Amiga, Stari ST, PC oraz konsoli SEGA.
Valhalla, to mityczna kraina w której zamieszkują bogowie. Tam też znajdują się magicnze przedmioty jak miecz Odyna, młot Thora oraz włącznia Freya. Pewnego dnia, jak to w takich historiach, przedmioty zniknęły. Kradzieży dokonał bóg zła - Loki i umieścił je (miecz, młot i włócznię) na ziemi. Na ziemi, bogowie tracą jednak swoje boskie cechy. Odzyskać cudowne przedmioty może zatem tylko człowiek, którego bogowie postanowili stworzyć.
W grze wcielasz się w tytułowgo bohatera, wikinga Heimdall'a, mieszkającego w mitycznej krainie Valhalla. Twoim zadaniem jest odzyskanie skradzionych przedmiotów. Heimdall to gra (jak wcześniej pisaliśmy) z elementami RPG. W swojej wyprawie będziesz miał do dyspozycji ekipę złożoną do 6 wojowników, druidów, czarodziejów itp. Każdy posiada inne cechy i umiętności.
Świat w grze przedstawiony jest w rzucie izometrycznym, grafika nie pozostawia wiele do życzenia. Wchodząc w świat gry Heimdall, szybko z niego nie wyjdziesz. Grę polecamy wszystkim miłośnikom przygód.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Secret Service
Recenzja gry w miesięczniku Secret Service z 1994 roku. Numer 10, strony 14-15.


Podsumowanie / Download HEIMDALL

Wydawca: Core Design
Producent: the 8th Day
Rok wydania: 1991
Gatunek: zręcznościówka przygodówka rpg

OCENA:


Wersja gry dla komputerów Amiga wymaga ustawień jak dla A500 z 1Mb pamięci Chip RAM. Dobrze ustawić 4 stacje dystkietek. Grę startujesz z 5 dyskietki!

Grę w wersji dla PC uruchomisz przez HEIMDALL.EXE.