HARPOON. GRY WOJENNE.

odwiedzin: 894    pobrano: 327


Harpoon, gra strategiczna wydana w 1989 roku przez Three-Sixty Pacific dla komputerów PC i Macintosh. Rok później ukazała się wersja dla Amigi wydana przez firmę PSS.
Harpoon, jest realistyczną strategią działań wojennych na morzu i w powietrzu. Gracz może wybrać stronę konfliku: czerwoną lub niebieską. Każda strona konfliktu posiada unikalne jednostki, różniące się m.in. uzbrojeniem. W grze autorzy zamieścili kilka teatrów działań oraz misji zaczynając od krótkich (czasowo) i nieskomplikowanych do wielkich batalii wodno - powietrznych.
Harpoon, to gra wyłącznie dla fanów gatunku. Autorzy nie zamieścili w grze prawie wogóle dźwięków, garfika skrojona do minimum za to grywalność jest ponad przeciętna. Atutem gry, jest bardzo obszerna baza danych statków (w tym podwodnych) i samolotów.

Uwagi: Zamieszczona gra w wersji dla komputerów Amiga zawiera trzy zestawy teatrów działań: North Atlantic Convoys, The Mediterranean Conflict oraz The Indie Ocean.
Grę dla komputerów Apple, uruchomicie korzystając z emulatora Basilisk II (Jak uruchomić gry na tym emulatorze znajdziecie na forum).

Gry, które mogą ci się spodobać

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Top Secret
Opis gry w miesięczniku Top Secret z 1993 roku. Numer 15, strony 14-16.
Secret Service
Recenzja gry w miesięczniku Secret Service z 1994 roku. Numer 09, strona 31.

HARPOON
Ocena

Udostępnij
Download
Tagi